logo

Yurt dışından getirilen bin 33 vatandaşımız yurtlara yerleştirildi

Yurt dışından getirilen bin 33 vatandaşımız yurtlara yerleştirildi

Irak, Cezayir ve Fransa’dan gelen Türk vatandaşları corona virüsü önlemleri kapsamında yurtlara yerleştirildi.

334 Türk işçi Irak’ın Bağdat kentinden kalkan iki ayrı uçakla Kütahya Zafer Bölgesel Havalimanı’na getirildi. İşçiler, burada sağlık kontrolünün ardından, polis ve AFAD ekipleri eşliğinde otobüslerle şehir merkezine taşındı.

Yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde getirilen Türk işçiler, kimlik kontrollerinin ardından Kredi Yurtlar Kurumu’na ait Hezar Dinari ve Emine Gülbahar öğrenci yurtlarına yerleştirildi.

Yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulacak işçilerin ihtiyaçlarının, Kütahya Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılayı tarafından karşılanacağı açıklandı.

Cezayir’den 555 Türk vatandaşı Cezayir Hava Yolları’na ait 3 uçak ile Samsun’a geldi.

Samsun’a getirilen vatandaşlar, buradan karayoluyla Tokatve Amasya’ya ulaştırıldı. 235’i Amasya’ya ulaşan Türk vatandaşlarının 320’si ise Tokat’ta 14 gün gözetim altında tutulacak.

Fransa ’da bulunan 144 Türk vatandaşını taşıyan iki uçak, akşam saatlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi. Kafile, buradaki sağlık kontrollerinin ardından 7 otobüsle polis nezaretinde Kırıkkale’ye geldi. Corona virüsü tedbirleri kapsamında Hatice Hanım Kız Öğrenci Yurdu’na getirilen vatandaşlar, burada da ateş ölçümleri yapıldıktan sonra yurtta tek kişilik olarak hazırlanan odalara yerleştirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ