logo

Virgin Atlantic’in sahibi Sir Richard Branson çark etti

Virgin Atlantic’in sahibi Sir Richard Branson çark etti

İngiliz havayolu şirketi Virgin Atlantic’in sahibi milyarder Sir Richard Branson 70 bin çalışanını korumak için 250 milyon dolarlık kurtarma paketi hazırladı.

Branson internet üzerinden yaptığı açıklamada çalışanlarının işlerini kurtarmak için bu yardımı yaptığını yazarken bunun sadece bir başlangıç olduğunu söyledi.

Çılgın patron havayolu şirketini zor duruma sokan korona virüs salgınını “hayatım boyunca karşılaştığım en ciddi kriz” ifadeleriyle açıkladı.

Forbes’in haberine göre Branson bir haftadır süren eleştirilerin ardından 600 milyon dolarlık kişisel serveti üzerinden şirkete ciddi bir ödeme yaptı.

Branson’ın sözcüsüne göre 250 milyon dolarlık ödeme Virgin Atlantic tarafından değil, “Richard and Virgin Group” tarafından yapılacak.

Branson’un bu hamlesi Virgin Atlantic şirketinin çalışanlarından 8 haftalık ücretsiz izne çıkmasını istemesinin eleştirilmesinden sonra geldi.

Siyasiler tarafından da eleştirilen şirket, korona virüs teşhisi konulan İngiltere İşçi Partisi Milletvekili Kate Osborne tarafından paylaşılan twitter mesajında “tam bir yüzkarası” olarak tanımlanmıştı.

Dünyanın dört bir yanındaki milyarderler, kriz boyunca çalışanlara yardım etmek için kendi kişisel servetlerinden harcarken, Virgin Atlantic’in %51’ine sahip olan Branson, insanlar üzerinden kâr etmeyi düşünmekle suçlandı.

Ancak birçok Virgin Atlantic personeli Branson’a destek vermeye devam etti. Bir personelin çevirimiçi paylaştığı yazıda, “Biz şirketimizin hayatta görmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerinin paylaşıldığı görülüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ