logo

THY, ABD’nin 3 şehrinden vatandaşlarımızı ülkeye getirdi

THY, ABD’nin 3 şehrinden vatandaşlarımızı ülkeye getirdi

Koronavirüs salgını nedeniyle THY’nin ABD’nin 3 şehrinden yaptığı seferlerle, ABD’deki Türk vatandaşları ülkeye getirildi.

Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Serdar Kılıç tarafından verilen bilgilerde 990 vatandaşın 3 uçuşlar Türkiye’ye gönderildiğini açıkladı.

Kılıç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

“ABD’den Vatana dönmek isteyen toplam 990 vatandaşımızı dün ve bugün Los Angeles, New York ve Vaşington’dan kalkan milli havayolumuz THY’nın üç uçağıyla sorunsuz şekilde yolcu ettik. Yollarının açık olmasını ve ailelerine hayırlısıyla ve sağlık içinde kavuşmalarını diliyorum.

Devlet/millet dayanışmasının gücünü sergileyen bu kapsamlı operasyonun talimatını veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, gerçekleşmesine katkıda bulunan başta Sayın Bakanımız olmak üzere tüm Bakanlığımız mensuplarına, THY Yönetimine ve uçuş ekiplerine derin şükranlarımızı sunuyorum.

Son olarak, mesai süresi tanımaksızın ve kimi hallerde zorunlu sağlık uygulamalarının sınırlarını zorlayarak,bu operasyonun başarısı için gayret sarfeden, ABD’deki misyonlarımızın tüm görevlilerine, THY müdürlerine ve THY ofis/alan çalışanlarına tüm kalbimle teşekkür ediyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ