logo

THY, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye yolcu taşımayacak

THY, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye yolcu taşımayacak

Milli havayolu bayrak taşıyıcımız Corona virüsünün her geçen gün hızla yayılmasından sonra ard arda Tedbirler almaya decam ediyor. Son olarakta 17 Nisan tarihine kadar Avrupa kıtasında yer alan 9 ülkeye uçuşlarını durdurdu. Karar gereğince Türkiye’den Avrupaya yolcu ve kargo seferleri yapılırken Avrupa’dan ise yolcu taşınılmayacak. 

THY konu ile ilgili bir açıklama paylaştı;

Son dönemde Avrupa kıtasında görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış nedeniyle bu kıtada yer alan Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, İsveç, Avusturya ve Hollanda ülkelerine düzenlediğimiz uçuşlarımız 17 Nisan tarihine kadar durdurulmuştur.

Misafirlerinin seyahat güvenliğini daima ön planda tutan Türk Hava Yolları olarak süreci tüm uluslararası havacılık ve sağlık otoriteleri ile iş birliği içerisinde takip etmeye ve gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz.

Uluslararası uçuşlarımızda bileti bulunan misafirlerimiziçin ücretsiz iade ve parkur/tarih değişiklik hakları tanınmıştır. Detaylı bilgiye www.turkishairlines.com üzerinden, çağrı merkezlerimizden ya da yetkili satış ofislerimizden ulaşılabilir.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

Öte yandan konu ile alakalı THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ise twitter hesabından da paylaşım gerçekleştirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ