logo

SHGM, Akabe’de 22 yeni metin imzaladı

SHGM, Akabe’de 22 yeni metin imzaladı
ICAO Sivil Havacılık Müzakereleri Konferansı(ICAN 2019) 2-6 Aralık 2019 tarihleri arasında Ürdün’ün ev sahipliğinde Akabe’de düzenlendi.
Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü(ICAO)’ne üye ülkelerinin havacılık alanındaki ilişkilerini geliştirmesi ve ülkelerarası ikili müzakereler yoluyla hava ulaştırma anlaşmaları imzalaması amacıyla düzenlenen ICAN Konferansı’na bu yıl 67 ülke katıldı.
Ülkemizi temsilen Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri KESİCİ başkanlığındaki heyetin katıldığı konferans çerçevesinde 25 ülke ile görüşme gerçekleştirildi. Anlaşma sağlanan konularla ilgili Mutabakat Zaptları ve Toplantı Tutanakları olmak üzere 22 metin imzalanarak 15 yeni uçuş noktası, 50’den fazla yolcu frekansı ve 3 kargo frekansı kazanımı sağlandı.  Kongo Cumhuriyeti ile 2, Nijerya ile 1, Zimbabve ile 3, Bahreyn ile 6, Kuveyt ile 1, Senegal ile 2 uçuş noktası olmak üzere toplam 15 yeni uçuş noktasının yanı sıra Kolombiya, Mozambik, Bangladeş ve Guatemala ile sınırsız uçuş noktası hakkı elde edildi.
Konferans kapsamında ayrıca daha önce anlaşma sağlanarak parafe edilen Türkiye-Haiti Hava Ulaştırma Anlaşması da imza altına alındı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ