logo

Saudia Havayolları’nın geleneksel iftar yemeği yapıldı

Saudia Havayolları’nın geleneksel iftar yemeği yapıldı

Saudia Havayolları’nın geleneksel iftar yemeği Türkiye Genel Müdürü Yarub Almadany’nın ev sahipliğinde,  havacılık ve turizm sektöründen temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

SKYTEAM Global Havayolu birlikteliği üyesi SAUDIA,  Türkiye pazarına çok önem vermekte olup, bu pazarı ileriye dönük plan ve stratejilerinde daima ön planda tutmaktadır.

Bu bağlamda, İstanbul ve Ankara’dan haftada 39 olan tarifeli sefer sayısını, Haziran ayından itibaren başlayacak 2. Riyad seferi ile 46’ya çıkararak Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük yabancı havayolu olma özelliğini korumaktadır.

İstanbul Yeni Havalimanı taşınma sürecinde  sorunsuz bir geçiş yaşayan Saudia,  yeni havalimanından hizmetlerini geliştirerek devam ettirmektedir.

Ayrıca 2019 yılında gerçekleşen rakamlar ve ileriye dönük planlamalar göz önüne alındığında umre ve hac  pazar paylarında da artış gözlemlenmektedir.

Saudia Hac operasyonlarında  bu yıl ilk kez Ankara ve Istanbul  istasyonları dışında;  filosundaki kendi uçakları ile  Adana, İzmir, Antalya ve Gaziantep illerinden hacılara hizmet edecektir.

Suudi Arabistan ötesi uçuşlarında; Addis Ababa, Kuala Lumpur, Manila, Cakarta, Guangzhou, Singapur ve Yeni Delhi’ye ek olarak popüler tatil destinasyonları olan Maldivler ve Mauritius hatlarında artan sayılarla  yolcularına hizmet etmeye devam etmekte olup,Haziran ayından itibaren Marrakesh,Athens ve Malaga uçuşlarınada başlayacaktır.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ