logo

Samsunlu, “1 yıllık performans ve 2020 hedeflerini açıkladı”

Samsunlu, “1 yıllık performans ve 2020 hedeflerini açıkladı”

İstanbul Havalimanı’nın Yapımını ve İşletmesi’ni gerçekleştiren İGA’nın Ceo’su Kadri Samsunlu, havalimanın 1 yıllık performansı ve 2020 hedefleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nda görev yapan Havacılık Muhabirleri ile Havalimanı YOTEL’de düzenlenen sohbet toplantısında bir araya geldi.

Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın 2018 Mayıs-2019 Kasım döneminde çok başarılı ve sıkıntısız bir dönem geçirdiğini söyledi.

”MEHMETÇİK İÇİN SINIR, BİZİM İÇİN İSTANBUL HAVALİMANI NAMUSTUR”

İstanbul Havalimanı’nın 2020 hedefleri hakkında ipuçlarını paylaşan Samsunlu, ”2020 bizim için, ülkemiz için çok önemli bir atılım yılı olacak. Havalimanımızda yolcuların spor yapabilecekleri alanlar açacağız. Buralarda zamanı olan yolcularımız spor malzemelerini de hazır bulacaklar. Bunun yanı sıra, içinde 30-40 uzay kapsülü yer alacak olan yeni bir lounge kuracağız. Dünyanın özellikle de Çin ve Uzakdoğu ülkelerinin İstanbul Havalimanı’na yoğun uçuş talepleri var. Bölgenin en büyük kargo ve lojistik merkezine sahip havalimanımızı, e-tcaret üssü haline getireceğiz. Havalimanımıza uçuş yapan yabancı havayolu şirketlerinin sayısı 2020’de 80’e çıkacak. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için inancımız tamdır. Çünkü bunu yapacak düzeyde olan ekibimize güveniyoruz. Havalimanımızın yapımını üstlenen 4 ana şirketimizin desteğini her an yanımızda görmek gücümüze güç katıyor. 2019 da neredeyse haftasonları dahil tatil yapmadık. 2020’de 7/24 yine burada nöbette olacağız. Çünkü asker için vatan sınırını beklemek neyse bizim için de İstanbul Havalimanı’nı beklemek namustur. Çok şükür şu anda dev bir alana sahip olmasına rağmen İstanbul Havalimanı’nın her noktasına, en ücra köşelerine kadar hakimiz. En küçük aksaklığı tespit edip, hızla düzeltme yeteneğine sahibiz” diye konuştu.

”KIŞ HAZIRLIKLARI TAMAM”

Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın bu kış önemli bir sınavdan geçeceğini belirterek, ”Kış hazırlıklarımız tamam. Karlı havalarda acil müdahale için kurduğumuz ekipler, şu ana kadar 40 tatbikat yaptılar. Gerçekten büyük titizlikle ve özveriyle yapılan bu tatbikatlar kışa hazır olduğunuzu ortaya koydu. Çok olağanüstü bir kış mevsimi olmaması halinde, ufak tefek aksamalar dışında ciddi bir sorun yaşamayacağımıza inanıyorum. Zaten karla mücadele sadece bizim sorumluluğumuzda değil. Yer hizmeti veren paydaş şirketlerimizin de buna hazırlıklı olması lazım. İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi de bu konuda bize destek vermek için irtibatı sürekli olarak devam ettiriyor” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ