logo

Onurair çalışanlarına bildiri yayınladı

Onurair çalışanlarına bildiri yayınladı

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Büyük hedeflerimiz ve 11 ilave uçak ile büyüme planlarımız olan 202 yılında, maalesef bugüne kadar Dünyada eşine rastlanılmayan bir virüs salgını ile inanılması güç kaos ortamı doğmuştur. Tabii ki insan sağlığı tüm algıların ötesinde, öncelikle korumaya çalışmamız gerekli en önemli husustur.

Bu çerçevede gerek Ülkemiz, gerek ise Dünya Devletleri Ulusal ve Uluslararası kendi tedbir ve önlemlerini alarak uygulamaya başlamışlardır. Virüsün yayılmasına muhakkak ki özellikle uluslararası taşımalarda havayollarının menfi katkısı çok büyük önem arz etmektedir. Dolayısı ile 20’ye yakın ülkeye hükümetimizin aldığı tedbirler sonucu uçuş yasağı konulmuştur.

Dünya ülkelerinin birçoğu da aynı şekilde kendi yasaklarını koyarak, havayollarını ticari uçuşlara kapattılar. Onur Air olarak ticari uçuş yaptığımız Avrupa, Orta Doğu ve özellikle Suudi Arabistan’ın uyguladığı yasaklar şirketimizin uçuş harekat imkanını tamamen engellemiştir.

25 Mart 2020 itibariyle tüm uçuşlarımızı yukarıda açıklanan sebeple: ile ikinci bir işara kadar maalesef askıya almak zorunda kaldık.

Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında, tüm Bakanlarımızın ve ilgili birimlerinin çabuk ve koordineli çalışarak aldıkları önlemler ile Ülkemiz virüs yayılımında en az etkilenen ülkeler konumundadır. Bunu idame ettirmek amacı ile biz de şirket olarak ticari uçuşların kesilmesinden dolayı etkilenen departmanlardaki çalışanlarımızın mümkün olduğu kadar ofis ortamından uzaklaştırılarak, evlerinde uzaktan çalışma veya yıllık izinlerini kullanarak bu dönemi geçirmelerini planladık.

19 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımızın ülke çapında aldıkları tedbir ve destek paketinde şirketlere verilen ‘Kısa Çalışma ödeneği’ ve şirketimiz imkanlarının beraber kullanılması yolu ile çalışanlarımızı işten çıkartma veya ücretsiz izne çıkartma yöntemlerini kesinlikle tercih etmemiştir(Sözleşmeleri sona eren personelimiz dışında) .

Text Box: OBu çerçevede şirketimiz Teknik bölümü hariç tüm personelimizin (Teknik bölüm yöneticilerinin belirlediği çalışanlar dışında), kısa çalışma programına geçmiştir.

Onur Air Yönetim Kurulu

Share
#

SENDE YORUM YAZ