logo

Ölümü hiçe sayan kahraman kabin memuru

Ölümü hiçe sayan kahraman kabin memuru

Yanan uçakta görevli 34 yaşındaki kabin memuru Tatyana Kasatkina, 41 kişinin öldüğü uçak kazasında acil çıkış kapısını açarak bir o kadar kişinin hayatını kurtardı.

Yolcuları yakalarından yakaladı ve onları dışarıya atarak hayatlarını kurtardı. Ancak bir başka uçuş görevlisi olan Maxim Moissev, uçağın arka tarafındaki kapıyı açmaya çalıştığı sırada yanarak can verdi.

Havalimanında korkunç kazada ölenler için çiçek ve ölen çocuklar için de oyuncaklar bırakılmaya başlandı.

Ölenlerin kimlikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Amerikalı Jeremy Brooks ve iki Rus Albina Pilipchuk ve Alexey Gultaichuk olarak kamuoyuyla paylaşıldı.

Kahraman Kabin Memuru Kasatkina hayatının en korkunç anlarını “Uçak durduğunda tahliye derhal başladı. Ateş görüldü. Herkes yanıyoruz diye bağırıyordu, ancak o anda kabinde yangın yoktu. Bacağımla kapıyı tekmeledim ve tahliyeyi yavaşlatmamak için yolcuları dışarı ittim. Sadece acele etmeleri için her birini yakalarından yakaladım ve dışarıya çabucak attım. Hepsi yine de çok hızlıydı. Duman bir anda her yeri kapladı. İnsanlar arka taraftan sürünerek çıkmak için çabalıyordu” şeklinde anlattı.

Yapılan açıklamalarda övgüyle bahsedilen kabin memuru Tatyana Kasatkina, Rusya’da kahraman ilan edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ