logo

O pilot ilk kez açıklama yaptı

O pilot ilk kez açıklama yaptı

Uçağı, henüz açıklanamayan ünlü “Tic Tac” UFO görüntülerini kaydeden ABD’li savaş pilotu, bu yakın karşılaşmayla ilgili ilk kez konuştu.

Konu hakkındaki 15 yıllık sessizliğini bozan Chad Underwood, Büyük Okyanus (Pasifik) üzerindeki kaydettiği nesneyi “fizik kurallarını hiçe sayıyordu” diyerek tarif etti.

Underwood şöyle dedi: “50 bin fit (15 bin metre) gibi bir (yükseklikten) 100 fite (30 metre) saniyeler içinde gitti ve bu mümkün değil.”

Yuvarlak şekli ve beyaz rengi nedeniyle “Tic Tac” adı verilen nesne, ABD Donanması’nın Kasım 2004’te ABD’nin batı sahilinde radarda tespit edilen bir dizi nesnenin belirlenmesi için gerçekleştirdiği uçuş sırasında görüntülendi.

İlk kez 2017’de halkın erişimine açılan video görüntülerinin gerçekliği en sonunda bu yılın başlarında Pentagon tarafından doğrulandı.

Yetkililer kaydedilen bu nesnenin ne olduğu hakkında hala bir fikirlerinin olmadığını ifade etti. Hava olayları, insan yapımı araç ve kuş ihtimallerinin hepsi elendi.

New York Magazine dergisine konuşan Underwood şunları ifade etti:

Karşıma çıkan şey, çoğunlukla istikrarsız davranıyordu. Ve istikrarsız diyerek kasttettiğim; irtifasında, hava hızında ve yönünde yaptığı değişiklikler tam anlamıyla diğer hava hedeflerine uçuş yaparken karşılaştığım hiçbir şeye benzemiyordu. Tam anlamıyla fiziksel anlamda normal olmayan şekilde hareket ediyordu. Dikkatimi çeken şey de buydu. Çünkü insanlı ya da insansız olsunlar hava araçları hala fizik yasalarına uymayı sürdürmek zorunda. Bir kaldırma gücü kaynağına, bazı itme kaynaklarına sahip olmak zorundalar. ‘Tic Tac’ bunu yapmıyordu.

Underwood şunu ekledi: “Yukarda uçarken, ‘Tamam. Öngörülebilir bir biçimde ya da uçan nesnelerin normal fiziksel hareketlerine uygun davranmıyor’ diyordunuz.”

Görünme olayı, USS Princeton uçak gemisinin ABD’nin batı kıyılarındaki radar sisteminden belirli aralıklarla bilinmeyen bir hava aracının geçtiğini belirttiği iki haftalık süreçte gerçekleşti.

Bu temasın son derece açıklanamaz olduğuna karar verildiği için sistem hataları kontrol etmek için kapatıldı ve yeniden başlatıldı ancak operatörler gizemli nesneyi sonrasında da izlemeyi sürdürdü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ