logo

İlker Aycı, çok önemli açıklamalar yaptı

İlker Aycı, çok önemli açıklamalar yaptı

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 21 Mart tarihinden önce yurt dışı, 20 Mart tarihinden önce yurt içi bileti alan vatandaşların bilet değişikliği ya da açığa alma durumunda herhangi bir ek ücret ödemeyeceklerini duyurdu.

CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuşan İlker Aycı şunları söyledi:

“İade ve değişiklik politikasında tüm hava yollarından bir tık daha esnek ve ileride olmak için çalıştık ve çalışıyoruz.20 mart 2020 tarihinden evvele bilet almış tüm vatandaşlarımız hiç merak etmesinler yıl sonuna kadar 31 aralık 2020 tarihine kadar biletlerini değiştirebilirler. Biletlerinizi kullanma tarihiniz de 28 şubat 2021. 28 Şubat 2021’e kadar da uçuş yapabilirsiniz.

Ek ücret yok

Bilet değişikliği ve ötelemeleri için hiçbir ek ücret ödenmeyecektir. Biletini açığa aldırabilir. Bu arada kendisine verdiğimiz bazı teşvikler de var biz mesela yüzde 15 voucher veriyoruz fazla kupon veriyoruz.Yani biletini iade etmeseniz ileriki tarihte uçmak için uçmak için değiştirmek için ertelerseniz de size voucher veriyoruz yüzde 15 de ilave bonus veriyoruz. Artı her bilete karşılık gelen 10 euroluk bir değer için 1000 mil veriyoruz size. Bunlar yeni bilgiler ve ilk kez açıklıyorum.”

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 27 Mart’tan itibaren tüm dış hat operasyonunu kapatacaklarını bildirdi.

Açık kalacak 4 nokta

İlker Aycı, sadece 4 noktaya uçacaklarını söyleyerek bunların özellikle hub olan Hong Kong, Moskova, Addis Ababa (Etiyopya), New York ve Washington seferlerinin yapılacağını açıkladı. Bu noktaların seçilmesinin nedeni ise bu noktaların önemli aktarma merkezi olması.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ