logo

Hüseyin Keskin, “Kışa hazırız ve 44 milyon yolcu trafiği bekliyoruz”

Hüseyin Keskin, “Kışa hazırız ve 44 milyon yolcu trafiği bekliyoruz”

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin kış dönemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, bu sürede 44 milyon yolcu trafiği beklendiğini ifade etti.

Kış dönemi için tüm havalimanlarında ekiplerin hazır olarak beklediğini vurgulayan Keskin, 2019-2020 kış sezonunda da güvenli ve konforlu seyahat için tüm önlemlerin alındığını belirtti.

Konuya ilişkin Hüseyin Keskin’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kasım ayında 114 bin uçak, 14,5 milyon yolcuya hizmet verilen havalimanlarımızda, kış koşullarının hüküm süreceği Aralık-Ocak-Şubat aylarında 330 binin üzerinde uçak, yaklaşık 44 milyon yolcu trafiği gerçekleşmesi bekleniyor.

Kış mevsiminde kötü hava koşullarının uçak trafiğini olumsuz şekilde etkilememesi; yolcularımızın daha güvenli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda kar mücadele faaliyetlerini yürüten 700 personel ve 304 adet özel maksatlı araç havalimanlarımızda 7/24 hazır bulunuyor. Ayrıca uçakların güvenli operasyonu için pist yüzeyini ölçen 132 pist frenleme ölçüm cihazı da aktif olarak kullanılıyor.

1.730 ton de-icing (buz önleyici/çözücü) sıvı malzeme kullanılması planlanan 2019-2020 kış sezonunda da halkımızı hava yolu ulaşımının konforuyla buluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ