logo

Herkes Evdeyken


keikotorigoe
keikotorigoe@hotmail.com

Her ne kadar uçak ve havalimanı dezenfekte ediliyor olsa da Avrupa’nın çoğu hatları bir ay boyunca kapalı ise, memurlarada izinsiz seyahat etme yasağı varsa, ticaret hayatı sanki durmuş gibidir.

Gıdaları ve kağıtları yeterince evde stok etmiş, çocuklar evde, AVM’de açılış ve kapanış saatinde esnek sistem uygulamış, şirketler de evde çalışma sistemini uygulamış, evden çıkmama talimatları varsa…. Yapabileceğimiz tek şey evde vakit geçirmek.

Yapma denilen ne ise yapmak isteriz, değil mi? Ama Covid-19 yüzünden can güvenliğimiz için dışarı çıkmamaya çalışıyoruz.

Ama biliyorsunuz ki bu durum sonsuz değildir.

Özgürce seyahat edebilmenin ne kadar harika bir şey olduğunu, seyahat planları yapmanın ne kadar heyecan verici olduğunu yeniden anlamış gibi, değil mi?

Öyleyse hayal etmeye ne dersiniz? Madem uçuşlar ve oteller uygun. Genelde bütçeyi geçecek planlar da hayal olmayacağı gibi görünüyor sanki.

Ben bu kaosun sona geldikten sonraki ilk seyahat istikametinin uzun zamandan beri hayal ettiğimiz şehir olmalı diyorum.

Evde yemek yapmak ve temizlikten sıkılmışken, sevdiklerinizle uçakla seyahat etmeyi planlamak size de eğlenceli gelebilir umarım.

En yakın zamanda neşeyle seyahat edebilmemiz dileğiyle

Av. Keiko Torigoe

www.torigoelaw.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Hava Sahası Tasarımcısı

  23 Kasım 2020 Av. Keiko Torigoe, Genel, Havacılık Haberleri

  Bu mesleğin varlığını yeni fark ettim. Hava sahası tasarımcı olmayı hedefleyen çocuklar da olsun ve mümkün olduğu kadar genç yaşında bu konuda uzman olabilsin diye kısaca anlatmak istedim. Hava sahası tasarımcısı olabilmek için hava seyrüsefer hizmetlerini sağlamaktan sorumlu kamu kuruluşu olan Devlet Hava Meydanı İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilmiş olması gerekiyor. Hava sahası tasarımcısı, ATS koridor ve aletli alçalma yöntemleri konusunda uluslararası sertifikaya sahip, gerekli eğitimi başarı ile tamamlayarak serti...
 • İHA ve Serbest Alanı

  16 Kasım 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  İHA0 ve İHA1 sınıfı için 400 feet (yaklaşık 122m) altında yapılacak her türlü uçuş için 5 iş günü öncesinden SHGM tarafıdan oluşturulan resmi internet sayfası üzerinden, özel izine tabi bölgesinde yapılacak her türlü uçuş için 10 iş günü öncesinden gerekçesi ile birlikte “İHA-Uçuş İzni Talep Formu” doldurarak başvuru yapılması gerekiyor. İHA0 ve İHA1, artık ticaret alanlarında sadece fotoğraf çekmek için değil, tarım alanında, güvenlik alanında ve daha çok alanlarda lüks değil ihtiyaç hale gelmiştir. Sadece ehliyet almak yetmiyor. Daha iy...
 • Japon Havayolları ve Biyoyakıt

  09 Kasım 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Hafta sonu her yerde Kyodo Tsuuşin’in sunduğu bu konu hakkındaki haberi okumuşsunuz sanırım. Söz konusu Japon Havayolları olunca ben de bu konu hakkında yazmak istedim. Japon Havayolları tarafından 2018 yılında ABD’deki biyoyakıt üreticisine yapılan yatırım yaklaşık 9 milyon JPY’idi. Bu girişimci şirketinin tesisat inşaatına katkıda bulunmuş. Ham maddenin ev çöpleri olmasının çevreci yaklaşımı ve net sıfır karbondioksit salınımını hedefleyerek yola çıkmışlardı. O günlerde Covid-19 sebebiyle tüm uçakların yerde park edilip, büyük havayo...
 • Uçan Arabalar

  02 Kasım 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Covid-19 sebebiyle toplu taşıma araçlarına binmek istemeyenlerin sayısı çoğalınca otomobilin satışları çoğaldı. Sadece ofise gidenlerin sayısı çok azaldığı için korktuğum kadar trafikte değişiklik göremedim. Sıradan biri bunu yaptığına göre, imkanları olanların kafasından geçenler bambaşka olmalı, değil mi? Bu talep hep vardı, ancak Covid-19 ile beraber hız kazandığını hissediyorum. Geçen gün haberlerde gördüğüm AirCar onlarından bir tanesi. Hiç de yep yeni birşey değil. Artık pistsiz havalanabilen çok model var. Bunlara binme...