logo

Havacılık endüstrisinde hızlı prototipleme 3D baskı ile mümkün

Havacılık endüstrisinde hızlı prototipleme 3D baskı ile mümkün

CDT’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika temsilciliğini üstlendiği, Nano Dimension tarafından üretilen DragonFly 2020 Pro, katmanlı üretim yoluyla elektronik ürünler geliştirebilmeyi mümkün kılarak farklı sektörlerde pek çok yeniliğin öncüsü oldu.

DragonFly 2020 Pro 3D yazıcı, savunma sanayiinden havacılığa, otomotivden tüketici elektroniğine,  telekomünikasyondan sağlığa kadar pek çok sektörde elektronik ürün tasarımında 2 boyutlu düşünceden 3 boyutlu düşünceye geçişi sağladı.

3 boyutlu baskı sistemlerinin farklı sektörlere yön veren teknolojilerin en önünde yer aldığını belirten CDT Genel Müdürü Alpay Göğüş, DragonFly 2020 Pro’nun havacılık sektörü için sunduğu birbirinden farklı yenilik ve faydalar hakkında bilgiler verdi:

“Uzay-Uçak sektöründe yaşanan tasarım zorluklarını çözmek için en doğru yöntemin çok katmanlı üretim teknolojileri olduğu tartışılmaz. Havacılık sektöründe üretim yapan mühendisler için inovasyonu mümkün kılan DragonFly 2020 Pro, minyatürleştirme ve özelleştirmenin yanı sıra hassas ve hafif parçaların üretiminde sağladığı kolaylıklar sayesinde tasarım mühendislerinin vazgeçilmezi haline geliyor.

DragonFly 2020 Pro hızlı prototipleme, yenilikçi devre tasarımı ve geliştirilmiş performans sunarak tasarımların test edilebilmesini sağlıyor beraberinde süreç hızlanıyor ve maliyetler azalıyor.”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ