logo

Funda Ocak’tan kutlama mesajı

Funda Ocak’tan kutlama mesajı

Değerli Hava Trafik Kontrolörü Arkadaşlarım,

Türkiye’nin dört bir yanını birbirinden güzel ve modern havalimanlarıyla donatan DHMİ, yolcu memnuniyetini esas alan işletme becerisiyle de göz kamaştırıyor.

Ayrıca, gerçekleştirdiğimiz büyük projelerle ülkemizin önemli yatırımcı kuruluşları arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz hep birlikte.

Kuruluş olarak imzamızı attığımız Cumhuriyetin en büyük havacılık projelerinin altında büyük DHMİ ailesinin ortak aklı, emeği ve alın teri var. Her kademede fedakârca görev yapan tüm mesai arkadaşlarımdan aldığımız güçle geleceğe yolculuğumuza, güzel ülkemize daha büyük eserler, daha muhteşem projeler kazandırarak devam edeceğiz inşallah.

Bugün milletçe iftihar ettiğimiz her büyük başarıda, 1 milyon kilometrekarelik hava sahamızı büyük bir maharetle yöneten Hava Trafik Kontrolörlerimizin çok büyük katkısı var. Türk hava sahası artan trafiğe rağmen her geçen gün daha fazla hava yolu şirketince tercih ediliyor. Sektörel raporlara göre Türkiye, Avrupa hava sahasının trafiğine en çok katkı yapan ülkelerin başında yer alıyor.

Hava trafik hizmetini bayram, tatil, afet, kar kış demeden yılın 365 günü 24 saat kesintisiz olarak devam ettiren sizlerle gurur duyduğumu bu özel gün vesilesiyle bir kere daha vurgulamak istiyorum.

Bilgi, beceri ve fedakârca mesaileri ile uçak ve yolcularına en mükemmel hizmeti sunan sizlerle daha nice büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum.

Bu düşüncelerle, kuruluşumuzda ve sektörde hizmet veren tüm Hava Trafik Kontrolörlerinin ’20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Günü’nü kutluyor, başarılarının devamın diliyorum.

Funda OCAK
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve
Genel Müdürü​

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ