logo

Ersoy ve Aycı 2019’un yeni hatlarını açıkladı

Ersoy ve Aycı 2019’un yeni hatlarını açıkladı

Türk Hava Yolları ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde, Türkiye’nin turizmine katkı sağlayacak yeni adımlar atılıyor.

Operasyonlarını 122 ülkedeki 304 noktada sürdüren Türk Hava Yolları, Türkiye’nin büyüme sürecine katkı sağlayacak adımlar atmaya devam ediyor. Bayrak taşıyıcı havayolu, son yıllarda artan yabancı turist ilgisi nedeniyle 2019 yılından itibaren, Türkiye’nin gözde turizm merkezleri; Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanlarından yurt dışında 11 ülkedeki* 34 noktaya toplam 67 frekans tarifeli sefer düzenleyecek.

Türk Hava Yolları genel yönetim binasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Mehmet Nuri Ersoy ile Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın katılımı ile gerçekleşen tanıtım toplantısında Türkiye’nin turizmine katkı sağlayacak planlamanın detayları aktarıldı.

Yeni seferlerin Avrupa ve Ortadoğu’da yüksek turizm potansiyeline sahip şehirler ile Türkiye’nin yeryüzü cenneti bölgeleri arasındaki ulaşımı kolaylaştıracağı belirtildi.

Yeni seferler ile ilgili açıklama yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Ülkemiz turizminin yaşadığı zor zamanları ve üzerimizdeki kara bulutları geride bıraktık. Güneşli günleri yeniden yaşıyoruz. Geçtiğimiz yaz aylarında hızla artan yabancı turist ilgisi ile ülkemizin cazibe merkezi olduğunu bir kez daha gördük. Türkiye, eşsiz doğası ve sosyal olanakları ile kıtalar arası bir noktada unutulmayacak bir tatil imkânı sunuyor. Biz bu imkânları yurt dışında yüksek turizm potansiyeli olan bölgelere daha çok tanıtmalı ve cennet şehirlerimize olan ulaşımı kolaylaştırmalıyız. Bayrak taşıyıcı havayolu olarak ülkemize katkı sağlayacak görevlere daima hazırız. Bugün de 2019 yılı itibarıyla başlatacağımız stratejik seferlerimizi sizinle paylaşıyoruz.” dedi.

Türk Hava Yolları 2019 yılı planlaması çerçevesinde; Antalya Havalimanı’ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı’ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı’ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferi icra etmeyi planlıyor.

Haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler ve sefer sayıları; İngiltere (8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbaycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4), Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan (4).

Share
#

SENDE YORUM YAZ