logo

Emirates’in A-380’i ilk kez St. Petersburg’a indi

Emirates’in A-380’i ilk kez St. Petersburg’a indi

Emirates’e ait A380 uçağı, Rusya’nın kuzey şehri olan St. Petersburg’a indi. Pulkovo Uluslararası Havalimanı’nda (LED) yerel saatle 20: 50’de karşılanan uçak, ilk kez St. Petersburg’a indi.

Havalimanında Rusya Federasyonu ve BDT Direktörü Vadim Besperstov, Rusya Federasyonu Airbus Başkanı Julien Franiatte ve Kuzey Kapısı Başkomutanı Vladimir Yakushev, ticaret yetkilileri ve saygın medya mensuplarının katılımıyla havalimanında bir karşılama töreni düzenlendi.

Artan yolcu talebi nedeniyle Emirates A380’i devreye sokacak ve şu anda rotayı işleten Boeing 777 uçağını geçici olarak değiştirecek. 25 Ekim’den 28 Ekim’e kadar – havayolu şirketi, St. Petersburg’a çift yönlü 2,350 yolcu taşıyacak.

Rusya Federasyonu ve BDT Direktörü Vadim Besperstov, “Bu tarihi anı Pulkovo Uluslararası Havalimanı ve Airbus’tan ortaklarımızla paylaşmak bizim için bir zevktir. Çift katlı uçaklarımızın gelişi sadece havalimanının bir isteği değildir. A380 operasyonlarını gerçekleştirmeye hazır olduk. Yolcu talebinide bizlere yansıtan Pulkovo Uluslararası Havalimanı sorumlularını ve Airbus’taki bu geçici operasyonel değişimi başarıyla gerçekleştiren ortaklarımıza teşekkür ederiz, Rusya bizim için çok önemli bir pazardır ve biz de ülkeye en üstün hizmeti vermeye kararlıyız.”

Pulkovo Uluslararası Havalimanı operatörü Northern Capital Gateway LLC’nin CEO’su Vladimir Yakushev, “Pulkovo Uluslararası Havaalanı ve Emirates, 2011’den beri operasyonları yürütmekte.” Dünyanın önde gelen havayollarından birinin St. Petersburg’daki hizmetlerini büyüttüğünü ve genişleteceğini görmekten gurur duyuyoruz. Emirates’in seçkin seyahat fırsatları: Dubai’den St. Petersburg’a giden A380 uçuşları, her iki taraftan gelen yolcu talebi için yüksek potansiyeli göstermektedir. Pulkovo Uluslararası Havaalanı, bu tip bir uçak için onaylanmış ve tam donanımlıdır. Havayolu şirketi, yoğun dönemler veya diğer zamanlar için St. Petersburg’u tercih ediyor. Pulkovo ekibi, Emirates’e en yüksek standartlara göre uçak taşıma ve yolcu hizmetleri sunacak. ”

Airbus, Rusya Federasyonu Başkanı Julien Franiatte, “A380 en çok tercih edilen yolcu uçağıdır. Sınıfında en sessiz uçak olmanın yanı sıra rakipsiz bir seviyede konfor sağlarken, en büyük A380 müşterimiz olan Emirates sayesinde destinasyonların giderek artacağını bildirdi. St. Petersburg’dan seyahat eden yolcuların bu harika uçağın tüm avantajlarını deneyimleme fırsatı olacak. ”

Emirates’in Rusya’daki operasyonları 2003’te başlamıştı. Havayolu şirketi yakın zamanda Moskova Domodedovo havaalanına üçüncü bir uçuş düzenleyecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ