logo

Boeing 27 bin çalışanını işbaşı yapmaya çağırdı

Boeing 27 bin çalışanını işbaşı yapmaya çağırdı

Ülkede Kovid-19 kaynaklı vaka ve ölüm sayısında görülen azalma sonucu bazı büyük firmaların üretime dönme kararı aldığı öğrenildi.

ABD uçak üreticisi Boeing başta olmak üzere, özellikle Cumhuriyetçi Parti taraftarı olan eyaletlerde kademeli olarak üretime geçildiği bildirildi.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı vaka ve ölüm sayısında azalma yaşanması ile birlikte bazı büyük şirketlerin kısmen üretime tekrar başlama kararı aldığı öğrenildi. Washington eyaletindeki Boeing uçak fabrikası, 27 bin çalışanını işbaşı yapmaya çağırdı.

Ülkenin haber ajanslarından AP’de yer alan haberde, ABD’nin Washington eyaletindeki uçak endüstrisi devi Boeing başta olmak üzere bazı ağır sanayi üreticilerinin, kısmen de olsa üretime başlayacağı ve ülke çapındaki endişelere rağmen, bazı eyaletlerin pazartesi gününden itibaren agresif bir şekilde üretime dönme kararı aldıkları bildirildi.

Boeing’in, Washington’ın Seattle bölgesindeki tesislerinde bu hafta yaklaşık 27 bin çalışanını işbaşı yapmaya çağırdığı, işçilerin virüse karşı vardiyalı çalışacağı ve hijyenik önlemlere dikkat edeceği belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ