logo

Boeing, 2 bin 300 maskeyi ABD Sağlık Bakanlığı’na teslim etti

Boeing, 2 bin 300 maskeyi ABD Sağlık Bakanlığı’na teslim etti

Boeing, mühendislerinin 3D yazıcılarla ürettiği 2 bin 300 yüz siperliğini ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’na (HHS) teslim etti.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücade her alanda sürüyor. Aşı ve ilaç çalışmaları sürerken, salgın sürecinde en fazla maske, yüz siperliği, tulum gibi koruyucu malzemeye ihtiyaç duyuluyor.

Dünyanın en büyük iki uçak üreticisinden biri olan ABD’li Boeing, COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında 3D yazıcılar vasıtasıyla yüz siperliği üretmeye başladı. Uçak üretimini askıya alan havacılık şirketi, bu kapsamda üretilen 2 bin 300 siperlik ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı’na teslim edildi.

Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA), yüz siperliklerini, koronavirüs hastalarını tedavi etmek için alternatif bir bakım yeri olarak kurulan Teksas, Dallas’taki Kay Bailey Hutchison Kongre Merkezi’ne teslim edecek.

Siperlik Üretimi Kısa Sürede Artırılacak

Boeing, artan kişisel koruyucu ekipman ihtiyacını karşılamak için üretim çıktısını kısa sürede artırmayı hedefliyor. İlave yüz siperleri dağıtımı, acil ihtiyaçlara göre HHS ve FEMA ile koordineli olarak yapılacak.

3D baskılı yüz siperlikleri, Boeing Additive Manufacturing çalışanları tarafından, çeşitli şirketler, hastaneler ve üniversitelerden destek alınarak geliştirildi.

ABD’li havacılık şirketi Boeing ayrıca ihtiyacı olan hastanelere on binlerce maske, eldiven ve diğer ekipmanlar da bağışladı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ