logo

“Airpreneurs” programı Bursa’da

“Airpreneurs” programı Bursa’da

Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Boeing iş birliğiyle yürütülen Airpreneurs programının ikinci ayağı Bursa Uludağ Üniversitesi ile birlikte yürütüldü. Program kapsamında gençlerin havacılık alanında daha girişimci olması hedefleniyor.

Airpreneurs” programı

Havacılık ve uzay sektörünün lideri Boeing, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile birlikte üniversite öğrencilerine yeni bir fırsat sunuyor. Gençleri havacılık alanında daha girişimci kılmak ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla geliştirilen ve lansmanı Ankara Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Airpreneurs” programının ikinci ayağı Uludağ Üniversitesi ile birlikte Bursa’da gerçekleştirildi.
Program önümüzdeki aylarda Antalya Akdeniz Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi olmak üzere 6 ayrı üniversite ile birlikte gerçekleştirilecek.

Airpreneurs” programıProgram, “hackathon” olarak adlandırılan yuvarlak masa workshoplarıyla yeni fikirlere ilham olacak, öğrencilerin fikirlerini yarıştırabilecekleri her branştan öğrenciler için hazırlanmıştır. Program sonunda iki kişi, konferanslar ve havacılık alanındaki yatırımcılarla bir araya gelme imkanı tanıyan aynı zamanda da kapsamlı bir iş ağı olan Startup İstanbul ve Startup Turkey’e katılma hakkı kazanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ