logo

Willa Kasırgası, Meksi’yı etkisi altına aldı

Willa Kasırgası, Meksi’yı etkisi altına aldı

Pasifik Okyanusu’nun doğusunda ortaya çıkan ve şiddeti en yüksek seviye olan 5’inci kategoriye yaklaşan Willa Kasırgası, Meksika’nın güneybatı sahillerini etkiliyor.

Bölgede binlerce kişi tahliye edilirken evlerinde kalan vatandaşlar da sert rüzgarlara ve aşırı yağışlara hazırlık yaptı.

Kasırganın havayolu ulaşımını da ciddi ölçüde etkilemesi beklenirken, ABD’li havayolları da Meksika’da Mazatlan ve Puerto Vallarta’ya yapılacak uçuşlar için uyarılar yayınladı.

Bir çok havayolu kasırga bölgesine yapılacak olan uçuşları iptal ettiğini duyurdu.

Havayolları uyarısında bölgedeki kasırga nedeniyle uçuşlarda daha çok iptaller yaşanabileceği ve bu nedenle yolcuların uçuşlarını kontrol etmeleri gerektiği uyarısı yapıldı.

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, hızının en şiddetli seviye olan Kategori 5’e ulaşması beklenen Willa kasırgasının bugünden itibaren Meksika’nın güneybatı ve orta batı sahillerinde etkili olacağı belirtildi.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi ayrıca metrekareye 15 ile 30 santimetre yağış düşeceğini belirtirken bu rakamın bazı bölgelerde 45 santimetreyi bulabileceği vurgulandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ