logo

Turkish Airlines Open, Dron Golf Şampiyonası’nın kazananları belli oldu

Turkish Airlines Open, Dron Golf Şampiyonası’nın kazananları belli oldu

Kaymer ve Lowry, Turkish Airlines Open kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Dron Golf Şampiyonası’nın kazananları belli oldu.

Beşincisi düzenlenen Turkish Airlines Open golf turnuvası, bu hafta 2-5 Kasım tarihlerinde, Antalya-Belek’teki Regnum Carya Golf ve Spa Resort otelde gerçekleştiriliyor. Turnuva kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Dron Golf Şampiyonası’ ise, çekişmeli seri öncesinde katılımcı oyuncular için yine keyifli bir ısınma turuna sahne oldu. Bu yılki müsabakada Martin Kaymer ve Shane Lowry, Ian Poulter ve Henrik Stenson karşısında galip gelerek dron golf şampiyonluğuna ulaştı.

Aynı mücadeleyi, bundan tam bir sene önce, Andrew ‘Beef’ Johnston ve Danny Willett’i ekarte eden, dünyanın eski bir numarası, Lee Westwood kazanmıştı.

Bir villanın çatısındaki başlangıç noktasında hazır bulunan yarışmacıların dronlarını zorlu parkuru geçecek şekilde yönlendirerek, topu deliği hedefleyerek çimlere bıraktıkları yarışmada saha, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Regnum Carya Golf ve Spa Resort’un ikonik 16. deliği oldu.

Kaymer ve Lowry’e, Türk Hava Yolları Business Class bileti ödüllerini Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu takdim etti.

Galibiyetle ilgili konuşan turnuva şampiyonlarından Kaymer; “Evimde her zaman bulunmasını istediğim bir kupaydı ve sonunda oldu. Kupayı başarılı partnerim ile birlikte kazandık ve bence seneye tekrar denemeliyiz.’’ dedi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayanlardan Stenson şunları belirtti: “Dron’dan topu düşürmeden atış yapmak oldukça zordu, sonunda yavaş oynama cezası aldık ve oyunu Martin ve Shane kazandı.’’ şeklinde görüş bildirdi.
Yarışmayı yorumlayan Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu ise; “İkinci kez düzenlediğimiz Dron Golf Şampiyonası’nın kazananları Kaymer ve Lowry’i tebrik ediyoruz. Golf becerilerini destekler türden bir pilotluk becerisine de sahip olduklarını bu sayede görmüş olduk. Bu yıl da yine eğlenceli görüntülere sahne olan yarışma, heyecan verici Turkish Airlines Open finaline hazırlanan oyuncular için oldukça keyifli bir motivasyon oldu.” dedi.
7 milyon dolarlık toplam para ödülü için yarışan 78 oyuncunun katılımıyla gerçekleştirilen, European Tour sezonunun sondan üçüncü turnuvası olan Turkish Airlines Open’a Türk Hava Yolları beşinci kez sponsor oldu.
Türk Hava Yolları’nın golf sporuna yönelik kararlı desteği, Turkish Airlines World Golf Cup (Türk Hava Yolları Dünya Golf Kupası) kapsamında kurumsal müşterilerin golf sopalarına ücretsiz seyahat imkânı sunmanın yanı sıra, Challenge Tour turnuvası ve yine bayanlar golf turnuvasını da kapsamakta.

Türk Hava Yolları’nın 2. Dron Golf Şampiyonası videosuna;

https://youtu.be/mXzo4RxoXUw

linki üzerinden ulaşılabilir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.