logo

Turkish Airlines Open 2017 için golf oyuncuları Antalya’ya geliyorlar

Dünyanın en iyi golf oyuncuları Turkish Airlines Open 2017 için Antalya’ya akın ediyor
Rose, Kaymer, Stenson ve daha birçok yıldız isim turnuvanın 2017 etkinliğinde büyük bir mücadele sergileyecekler.

Beşinci Turkish Airlines Open golf turnuvası 2 Kasım Perşembe günü Antalya’daki Regnum Carya Golf ve Spa Resort otelde başlayacak.
2017 Avrupa Turunun sondan üçüncü etkinliği olan turnuva, Olimpiyat Şampiyonu Justin Rose, 2014 US Open galibi Martin Kaymer ve 2016 Open turnuvası şampiyonu Henrik Stenson da dâhil olmak üzere, dünyanın en iyi oyuncularına ev sahipliği yapacak.
Yarışmacılar, 2016 yılında turnuvaya ilk kez ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Regnum Carya Golf ve Spa Resort otelde 7 milyon Amerikan Doları tutarındaki toplam ödülden pay alabilmek için birbirleriyle mücadele edecek.

Turkish Airlines Open’a üçüncü kez katılacak olan Henrik Stenson; “Bu büyük organizasyon için her yıl Türkiye’ye geliyor olmak benim için oldukça heyecan verici. Buradaki misafirperverlik, saha ve izleyici kalitesi, gerçekten unutulmaz bir golf deneyimini oluşturuyor. 2013’de yedincilik ve 2014’teki üçüncülük sonrasında bu yıl birincilik kürsüsüne doğru ilerlemeye ve haftanın sonunda da kupayı kaldırmaya kararlıyım.” dedi.
Bu yılki turnuvada par-3 14. delikte topu deliğe tek vuruşta sokmayı başaran oyuncular, turnuva sponsorlarının ikramı olan 1.000.000 uçuş mili kazanacaklar.
Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu, Türk Hava Yolları, bu etkinliğe 2013 yılından itibaren sponsor oluyor. Türk Hava Yolları ayrıca, ‘Turkish Airlines World Golf Cup Amateur Series’ (Türk Hava Yolları Dünya Golf Kupası Amatör Serisi) turnuvasının sponsorluk ve organizatörlüğünü de üstlenmekte. 62 ülkeden 100 şehrin ev sahipliği yaptığı bu turnuva, amatör oyuncuların dünyanın en iyi sahalarında mücadele etmelerine imkân sağlıyor.
“Turkish Airlines Open 2017” ile ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu; “Türk Hava Yolları’nın prestijini ve üst segmentteki kalite standardını yansıtan böylesi önemli bir turnuvada mücadele sergilemeleri adına dünyanın en iyi golf oyuncularını, dünyanın önde gelen golf destinasyonlarından birinde, Antalya’da bir kez daha misafir ediyoruz. Avrupa Turu kapsamındaki en heyecanlı turnuvalardan biri olan Turkish Airlines Open, golf dünyasının küresel ölçekteki tüm ilgisini Antalya’ya çekerek, 2013 yılında hayata geçirilen ilk turnuvadan bugüne büyük mesafe kat etti. İnsanları sportmenliğin ve dostane rekabetin evrensel değerleri etrafında birleştiren global spor organizasyonlarına sponsorluk desteği veren Türk Hava Yolları, golf sporuna büyük önem veriyor ve bu desteğini Turkish Airlines Open turnuvasının ötesine taşıyor. Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olarak, amatör oyunculara yıl boyunca dünyanın en iyi sahalarında mücadele etme şansı sunan, dünyanın en geniş kapsamlı kurumsal golf turnuvası, ‘Turkish Airlines World Golf Cup’a da adımızı vermek bizleri gururlandırıyor.“ dedi.
Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise yine konuyla ilgili olarak; “Dört günlük büyüleyici bir golf şöleni için dünyanın her yerinden bu spora gönül verenleri karşılayacak olmak bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.” dedi.
Bu hafta gerçekleştirilecek turnuva sonrasında, tur, Dubai’de gerçekleştirilecek sezon finali olan DP World Tour Championship turnuvası öncesinde yönünü Güney Afrika’daki Nedbank Golf Challenge turnuvasına çevirecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ