logo

THY’ye bir şampiyonluk daha

THY’ye bir şampiyonluk daha

Türkiye’nin ihracat şampiyonu bir kez daha Türk Hava Yolları oldu.

Kurulduğu 1933 yılından bu yana pek çok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atan Türk Hava Yolları 8.2 milyar dolarlık hizmet ihracatı ile Türkiye’ye en fazla döviz kazandıran şirket oldu.

​Son 10 yılda yakaladığı yükseliş ile dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasındaki yerini sağlamlaştıran ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan bayrak taşıyıcı, 2008 yılından beri zirvede yer aldığı Fortune 500 Türkiye sıralamasında bu yıl da Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu.

​Türk Hava Yolları Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Murat Şeker konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Türk Hava Yolları’nı milletimiz ile birlikte dünyanın önde gelen markaları ile yarışır hale getirdik. Markamız ürettiği değerler ile bugün, Türkiye’nin gelişimi, ihracatı ve marka bilinirliği açısından çok önemli bir yerde durmaktadır. Çalışmalarımızın böyle değerli ödüllere lâyık görülmesi, yeni hedeflerimize uçmaya hazırlanırken bizlere cesaret vermektedir. En büyük temennimiz yükselişimizi sürdürürken kazanacağımız daha nice başarıları ülkemizle paylaşmaktır.” dedi.

​Ülke ekonomisine hizmet ve istihdam alanlarında yaptığı katkıların yanı sıra, en fazla tanınan Türk markası özellikleriyle de öne çıkan Türk Hava Yolları 300 farklı uçuş noktasına bayrak taşıyarak Türkiye’nin marka elçisi olmanın gurunu yaşıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.