THY’ye bir şampiyonluk daha

0
585

Türkiye’nin ihracat şampiyonu bir kez daha Türk Hava Yolları oldu.

Kurulduğu 1933 yılından bu yana pek çok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atan Türk Hava Yolları 8.2 milyar dolarlık hizmet ihracatı ile Türkiye’ye en fazla döviz kazandıran şirket oldu.

​Son 10 yılda yakaladığı yükseliş ile dünyanın en iyi havayolu şirketleri arasındaki yerini sağlamlaştıran ve dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olan bayrak taşıyıcı, 2008 yılından beri zirvede yer aldığı Fortune 500 Türkiye sıralamasında bu yıl da Türkiye’nin ihracat şampiyonu oldu.

​Türk Hava Yolları Genel Müdür (Mali) Yardımcısı Murat Şeker konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Türk Hava Yolları’nı milletimiz ile birlikte dünyanın önde gelen markaları ile yarışır hale getirdik. Markamız ürettiği değerler ile bugün, Türkiye’nin gelişimi, ihracatı ve marka bilinirliği açısından çok önemli bir yerde durmaktadır. Çalışmalarımızın böyle değerli ödüllere lâyık görülmesi, yeni hedeflerimize uçmaya hazırlanırken bizlere cesaret vermektedir. En büyük temennimiz yükselişimizi sürdürürken kazanacağımız daha nice başarıları ülkemizle paylaşmaktır.” dedi.

​Ülke ekonomisine hizmet ve istihdam alanlarında yaptığı katkıların yanı sıra, en fazla tanınan Türk markası özellikleriyle de öne çıkan Türk Hava Yolları 300 farklı uçuş noktasına bayrak taşıyarak Türkiye’nin marka elçisi olmanın gurunu yaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here