logo

THY Uçuş İşlerme Başkanı Şekerci Kaptan son yolculuğuna uğurlandı

Evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu 45 yaşında yaşama veda eden Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Sedat Şekerci için Yeni Uçuş Eğitim Merkezi önnde tören düzenlendi.
Törene, Şekerci’nin eşi Pınar Şekerci, babası, THY Yönetim kurulu Başkanı İlker Aycı, THY Genel Müdüri Bilal Ekşi, çok sayıda pilot ve kabün memuru ile THY çalışanları katıldı.

Törende bir konuşma yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Şekerci’nin soyadı gibi müsemma bir kişiydi. Allah bu yolculuğunda anne, baba ve ailene büyük sabırlar, bizlere metanet versin. Şu anda önünde bulunduğumuz Uçuş Eğitim Merkezi senin heyecanındı. Daha bir gün önce bu merkeze 10 ilave simülatör alımı için toplantı yapmıştık. Yerli simülatöre büyük katkıların vardı ve yenilerini katmak istiyordun. Bunlar senin bize vasiyetin olsun. Senin ismini burada yaşatacağız” dedi.
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise; “derin ve tarifsiz bir üzüntü yaşıyoruz. Şekerci kaptanımız güler yüzü, insanlığı, beyefendiliği, şirketimize adanmışlığı, etrafında gösterdiği merhameti ve iyi niyeti, yüzünden okunan bir adamdı. Gençleri eğitmek için heyecan duyuyordu. Kaptanımızı burada yaşatmaya devam edeceğiz. Bu tesise onun ismini vereceğiz. Onu aramızda yaşatmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kaptan Pilot Sedat Şekerci, Ataköy 5. Kısım Camii’nde İkindi Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazı’nın ardından Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Airwaypost Ailesi olarak Şekerci’ye Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.