logo

THY, sağlık ve güvenlikte Diamond statüsüne yükseldi

THY, sağlık ve güvenlikte Diamond statüsüne yükseldi

İAPEX ve SimpliFlying tarafından gerçekleştirilen değerlendirmede Türk Hava Yolları, sağlık vgüvenlik kategorisinde en yüksek seviye olan Diamond statüsüne lâyık görüldü.

Dünyanın en fazla uluslararası noktasına uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları, geçtiğimiz yıl başlayıp bu yıl da olumsuz etkisini devam ettiren pandemi süresince de en fazlauçuş gerçekleştiren havayolu şirketlerinden biri oldu. Bayrak taşıyıcı havayolu, bu süreç zarfında, pandemi şartları uyarıncasunduğu ekstra güvenli seyahat deneyimi ve almış olduğukapsamlı hijyen tedbirleri ile APEX (Airline Passenger Experience Association) tarafından gerçekleştirilen APEX Health Safety değerlendirmesinde en yüksek statü olan Diamond seviyesinde sınıflandırıldı.


Havayolu şirketlerini, süregelen pandemi döneminde almışoldukları hijyen tedbir ve önlemlerine göre Gold, Platinum veDiamond statülerinde kategorize eden değerlendirmede açılanonline denetim formundaki 10 kategoriden 75 temas noktası ileilgili sorulara sağlık ve hijyen tedbirlerine ilişkin yanıtlar, somutgöstergeler esas alınarak katılımcılarca işlendi. Diğerhavayollarıyla birlikte puanlandırılan milli havayolu en yükseksağlık ve güvenlik seviyesini ifade eden Diamond statüsünü eldeederken, kıyas götürmeyen hizmet yaklaşımının kalite ve benzersizliğini olağanüstü şartlarda da korumuş oldu.

Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte, yolcularının sağlıklı ve güvenli seyahat etmeleri amacıyla kapsamlı tedbirlerve bu yönde geliştirilen yenilikleri titizlikle hayata geçiren Türk Hava Yolları’nın Diamond statüsünü temininde; markanın yerhizmetlerindeki temassız check-in süreçleri, sosyal mesafe uygulaması, girişlerde ateş ölçümü, havaalanındaki Kovid-19 testi hizmetlerinden, uçak içerisinde alınan sosyal mesafetedbirleri, ekstra temizlik önlemleri, uçuşlarda görevlendirilenhijyen uzmanları ve tüm yolculara sunduğu hijyen kitlerinekadar onlarca kriter göz önünde bulunduruldu.

Pandeminin hâli hazırda devam etmesi, değişime müsaitşartlar uyarınca alınması gereken tedbirler zaman zamandeğişiklik gösterse de süreklilik gerektirdiğinden, değerlendirmede yer alan tüm havayollarının pandemi kaynaklıaldıkları tedbirler ve tatbik ettikleri bu yönlü uygulamalar her üçayda bir denetlenerek statülerinin devamlılığı takip edilecek.


Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra KomitesiBaşkanı M. İlker Aycı sonuçları değerlendirirken; Yolcularımızın, pandemi koşullarında da seyahatlerini sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmelerine yönelik aldığımızkapsamlı hijyen tedbirlerini hassasiyetle uygulamaya devam ediyoruz. Bu dönemde başta uçuşlarımızda görevlendirdiğimiz Hijyen Uzmanı kabin ekiplerimiz, tüm yolcularımıza sunduğumuz hijyen setlerimiz olmak üzere, havalimanları ve uçaklarımızda aldığımız tedbirlerle yolcularımızın seyahatleri boyunca kendilerini daha güvende hissetmelerini sağladık. Güvenli seyahat standartlarımızın, en yüksek seviye olaDiamond statüsünde karşılık bulması bizim için memnuniyet verici. Yolcularımıza mümkün olan en iyi seyahat deneyiminisunabilmek adına özveriyle çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

APEX CEO’su Dr. Joe Leader da konuyla ilgili yaptığıaçıklamada;Türk Hava Yolları, hastane seviyesinde sunduğusağlık güvenliği uygulamaları ile birlikte yolcularına Diamond sertifikalı inanılmaz bir yolcu deneyimi yaşatıyor. Havayolu şirketi, 127 ülkeyi kapsayan geniş uçuş ağı üzerinde ele aldığıyolcu sağlığı güvenliği planını, KOVİD-19 salgınının başlangıcından itibaren adım adım uygulamaya geçirdi. APEX, Türk Hava Yolları’nın dünya genelinde yolcu güvenliğikonusunda sergilediği bu inanılmaz bağlılık ve gayretini takdir ediyor. dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ