logo

THY, Konya Tarım Fuarı’na resmi havayolu oldu

THY, Konya Tarım Fuarı’na resmi havayolu oldu

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3. büyük tarımsal mekanizasyon fuarı olan Konya Tarım Fuarı ile Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları arasında resmi hava yolu sözleşmesi imzalandı.

Daha önce dünyaca ünlü birçok markanın ve etkinliğin resmi hava yolu unvanını üstlenmiş olan Türk Hava Yolları, 2018 yılında Konya Tarım Fuarı’nın ziyaretçilerini taşıyacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü şunları kaydetti: “Kuruluşumuz Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş. olarak bu yıl on altıncısını düzenleyeceğimiz Konya Tarım Fuarı’nın resmi havayolu Türk Hava Yolları olmuştur. Bu anlaşmayı kamuoyuyla paylaşmaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. Geçtiğimiz sene yurt içinden ve yurt dışından 300.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Konya Tarım Fuarı, gerek ülke ekonomisi için gerekse yerel ekonomi için bir marka fuar haline gelmiştir. Bu marka fuarın resmi hava yolunun da Türkiye’nin en büyük markalarından olan Türk Hava Yolları’nın olmasının, Konya’ya yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz. Tüyap’ın İstanbul dışında düzenlenen fuarlarından birinin ilk defa resmi hava yolu olan Türk Hava Yolları’nın bu adımı, fuarcılıktan hareketle Türkiye tarımının gelişmesi yolunda büyük bir destektir. Konya Tarım Fuarı için kurulan olumlu iş birliğinden hareketle, Tüyap ve Türk Hava Yolları’nın yeni projelerde bir araya gelmesini temenni ederim.”

Geçtiğimiz yıl 17 ülkeden 402 firma ve firma temsilciliğinin tarımsal mekanizasyon alanında en inovatif makinelerini sergilediği fuarı 48 ülkeden 304.527 kişi ziyaret etmişti. Kapladığı metrekare, yabancı ve yerli ziyaretçi sayısı açısından Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olan Konya Tarım Fuarı, son birkaç yıldır Konya Sanayi Odası ve Tüyap Konya Fuarcılık’ın girişimleriyle yabancı yatırımcılarla yerli markaları bire bir iş görüşmeleriyle buluşturuyor. Bu sene de B2B organizasyonlarının oldukça yoğun geçeceğinin sinyalleri verildi. Ayrıca Tarım 4.0’a uygun olarak sektördeki teknolojik gelişmelerin de yerinde gözlemleneceği fuarda, konuyla ilgilenen birçok profesyonel ziyaretçiye özel davetiyeler gönderiliyor.

20 Mart 2018 Salı günü saat 12’de resmi açılışıyla birlikte kapılarını tarım profesyonellerine aralayacak olan Konya Tarım Fuarı, 24 Mart 2018 Cumartesi günü saat 17’ye kadar ziyaret edilebilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx