logo

THY Havacılık Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı

THY Havacılık Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı

THY, IACO, SHGM iş birliğinde“Kaza ve Olaylarda Kabin Emniyet Unsurlarının İncelenmesi” konulu çalıştay 35’i yabancı toplam 80 havacılık uzmanının katılımıyla düzenlendi.

İSTANBUL, Millî bayrak taşıyıcımız Türk Hava Yolları (THY) ev sahipliğinde olmak üzere Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (IACO) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) iş birliğinde “Kaza ve Olaylarda Kabin Emniyet Unsurlarının İncelenmesi” konulu çalıştay 35’i yabancı toplam 80 havacılık uzmanının katılımıyla düzenlendi.

THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2017 yılının havacılık sektörü açısından en emniyetli yıl olduğu ve yapılan proaktif çalışmalar sayesinde kazaların önlenebilme başarısının yükseldiğini vurguladı. İki gün süren çalıştay süresince, kaza ve olayların kabin emniyeti yönünden incelenmesine ilişkin personel yetkinlikleri, mülakat teknikleri, kaza ve olay inceleme sonuçlarının analiz edilmesi ve raporlanmasına yönelik konular istişare edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ