logo

Tayland Müdürü Tuğcu; “THY Uzakdoğu’da güçlü”

Tayland Müdürü Tuğcu; “THY Uzakdoğu’da güçlü”

Bangkok’a günde iki sefer gerçekleştiren THY, 2016 yılında 325 bin yolcu taşıdı. THY’nin Bangkok Müdürü Abdullah Ahmet Tuğcu, “2012 yılında iki ülke arasında karşılıklı vizelerin kaldırılması ile günde 2 haftada ise 14 sefer yapılır hale geldiğini belirtti.

Tayland’ta 6-7 sene evvel sadece 4-5 milyon kişide pasaport bulunurken şıu anda ise 14-15 milyon kişide pasaport bulunuyor.  

Bu rakamlara bakıldığında 2016 senesinde THY’nin 325 bin yolcu taşıdıüğını belirten Bangkok Müdürü Tuğcu; “2017 yılı için yüzde 23’lük bir kapasite artışımız var” dedi.

Tuğcu söyle devam etti; “Taylandlılar, THY’ye büyüme ve gelişme gösteren tek Avrupalı havayolu şirketi gözüyle bakıyorlar. Lufthansa, Air France, KLM, British Airways klasmanında değerlendiriyorlar ve servis kalitesi olarak çok memnunlar” dedi.

IMG_3475

Taylandlıların THY ile uçmayı tercih ettiklerini belirten Tuğcu; “Markamızın bilinirliği gittikçe artıyor. Sektörde büyümeye devam ediyoruz ve pazar çeşitliliği sunuyoruz. Bu onlar için gerçekten etkileyici oluyor.” Şeklinde konuştu.

Ahmet Tuğcu; “Türk Hava Yolları Uzakdoğu’da güçlü bir şekilde var olmaya devam edecek. 2016 yılında kaybettiklerimizi toparladık ve tekrar artışa geçtik. Transit ve lokal olmak üzere iki sektörde bulunuyoruz. Lokal yolcuda ki kaybımızı transit yolcu ile bir şekilde telafi etmeye çalışıyorduk. Bu sene lokal kaybımız geri döndü ve 2015 seviyelerine gelmeye başladık. Transit taşımacılıkta çok güçlü bir avantajımız bulunuyor. Tayland’a, Sao Paolo, Buenos Aires’ten de ve Avrupa’nın 120 noktasından da çok ciddi yolcu taşıyoruz. Dünyanın en ücra köşesinden dahi Tayland’a yolcu taşıyabiliyoruz. Bu bizim pazarda en güçlü avantajımız. Kuzey Avrupa’da Riga, Talin, Almanya’nın 13 noktası, Rusya, Güney Amerika, İsrail, İran, her noktadan ciddi bir şekilde Türkiye üzerinden Tayland’a talep var” şeklinde konuştu.

bangkok yüzen carsı7

THY’ye karşı pozitif bakış açışına sahip bir Tayland olduğunu belirten Tuğcu; “Bizi tek batılı havayolu olarak kabul ediyorlar. Güvenlik konusunda gayet iyi bir imajımız var” dedi.

Tuğcu; 2016 yılında malüm olaylardan dolayı birazcık etkilenme yaşandığığını belirterek;  “Onu bir şekilde dengeledik. Reina saldırısından sonra Şubat’ta küçük bir sallantı oldu ama mart ayından itibaren çok ciddi bir şekilde talep oluşmaya başladı. Türkiye’ye çok ihtiyaç duyuyorlar. Kapadokya’yı ve Pamukkale’yi çok seviyorlar. Reklam kampanyalarımıza devam edeceğiz. Marka imajımız gittikçe lüks segmente hitap ediyor. Taylandlılar THY ile uçmanın bir ayrıcalık olduğuna inanıyorlar” dedi.

bangkok mobilyacı

Uçaklarda yüzde 87 artış olduğunu belirten Tuğcu; “Avrupa’nın birçok noktasından, Frankfurt, Londra ve Paris gibi merkezlerden ciddi şekilde şatışlarımız başladı. Temmuz 17’den itibaren ilk uçuşumuz başlayacak. Şu anda son derece pozitif bir rezervasyon eğrisi var, gittikçe de daha da. Vizelerin kalkmasıyla beraber hem Bangkok hem Phuket’e ciddi şekilde talep var” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ