logo

TALPA’dan hayatını kaybeden pilot çocukları için eğitim projesi


airwaypostozkan
ozkdmr3@gmail.com
TALPA’nın ev sahipliğini yaptığı Dünya Pilotlar Günü İstanbul’da kutlandı.
TALPA yönetim kurulu 26 Nisan gününe ilk önce Bakırköy Cumhuriyet Meydanın da Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ile başladı. Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Hüseyin Murat Ersoy öncülüğünde tören düzenlendi.
Daha sonra ise Hilton Oteli’nde bir balo ile bu güzel ve anlamlı gün kutlanmış oldu. Geceye SHGM Genel Müdür Vekili Bahri Kesici, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, gecenin sponsorlarından olan Ege Yapı İcra Kurulu Başkanı Alpay Çepni ile çok sayıda davetli yer aldı.
Gecede TALPA Başkanı Ersoy ve THY Genel Müdürü Ekşi birer konuşma yaptı.
TALPA Başkanı Ersoy, kuruluşun bugünlere gelmesinden dolayı eski dönem başkan ve çalışma arkadaşları ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.
Ersoy; “hayatımızda stres faktörü teşkil eden geçici ve kalıcı lisans kaybı durumları için İngiltere ve Türkiye işbirliğinde başlattığımız görüşmeler neticesinde kalıcı ve geçici lisans kaybı sistemi ve işsizlik sigorta sistemi TALPA bünyesinde çok yakında devreye girecektir” müjdesini misafirler ile paylaştı.
Konuşmalarda Ekşi; TALPA’nın teknik konulara daha fazla yöneleceğine dikkat çekerek, “TALPA’nın pilot yetiştirilmesi konusunda daha etkin rol alması, sektör standardını belirlemesi ve denetlemesi konusunda büyük rol alacaktır” dedi.
Konuşamalar sonrasında ise, TALPA’nın hayatını kaybeden pilot çocuklarının eğitimi için başlatılan proje kapsamında yapılan bağışlar vesilesiyle plaketler taktim edildi.
Geceye usta sanatçı Selami Sahin’in şarkıları ile devam edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • C’den Önce C’den Sonra

  01 Haziran 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Yurt dışına uçmak için uçuş saatinden kaç saat önce havalimanına giriyorsunuz? Ben her ne kadar 24 saat önceden check-in yapmış olsam da, en geç 3 saat önce havalimanına giriyordum. Alış veriş için değil, çalışırken yaşadığım olayların aklıma geldiği için sanırım. Ama Havalimanı Pandemi Tedbirleri ve Sertifikasyonu Genelgesi(Genelge)’ne bakınca Covid-19 sonrası daha da erken gideceğim gibi görünüyor. Artık istisnalar haricinde kabine bagaj alınmayacağı için ona göre bavul hazırlamalıyız. Maskesiz havalimanına giremeyeceğimize göre m...
 • HES Kodu Olmayan?

  25 Mayıs 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Covid-19 bize yeni normalı sunmaya devem ediyor. HES kodu, artık yurt içinde şehirlerarası toplu ulaşım araçlarına binmenin olmazsa olmazıdır. HES kodu, Covid-19 pandemi sürecinde zorunlu olduğu için ne zamana kadar uygulanacağı konusunda da henüz belli değilmiş. (ALO 184’e göre) HES kodu, TC kimlik numarası olmadan elde edilemeyecek bir koddur. Hemen aklıma gelen şey, o zaman TC kimlik numarası olmayan yabancıların durumu ne olacak oldu. Türk Havayolları’nı ayarıp sordum. Bilgisi olmadığını ve Sağlık Bakanlığı’nı doğrudan arayıp...
 • Kuş Bakışı Pamukkale

  18 Mayıs 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Masmavi gökyüzü gerçekten Pamukkale’ye çok yakışıyor. Onu havadan görenlerin gerçekten unutulmaz bir anı yaşayabileceğini düşünüyorum. Slot, yani Pamukkale Bölgesi Uçuş Sahası’nın belirli bir gün ve saatte , "Pamukkale Bölgesi Uçuş Sahası Slot Uygulaması Ve Hava Sahası Kullanımı Talimatı"na uygun olarak sıcak hava balonları tarafından kullanırken, SHM (Denizli ili Pamukkale Bölgesi Uçuş Sahası için kalkış uygunluğu ve hava sahası kullanım taleplerini değerlendiren merkezi)’den hizmet almak zorundadır. Biz yolcu olarak pek bunlardan anl...
 • Hava Yolculuğunda Olmazsa Olmazı

  11 Mayıs 2020 Av. Keiko Torigoe, Havacılık Haberleri, Köse Yazarları

  Açıkçası son 2 yıldır THY’nin iç hat seferlerinde dağıttığı tost kokusu ve kahve tadından hiç hoşlanmadığım için, şahsen binmeden önce filtre kahve ve kruvasanı alıp canım istediği an yiyiyordum. Duruma göre o kokudan kaçmak, başka şirketi kullanmaya karar vermek için önemli unsurdu. Yani yeni düzen o kokuyu almak zorunda kalmayacağım için beni mutlu etti. Ama yakın mesafe dış hatlarında da ikramın kalkması gerçekten çok üzücü. Yakın mesafe derken Londra dahil mi acaba? Daha pahalı olacağını söylediği bileti alıp, 4 saat sadece oturmaya ne d...