TALPA’dan hayatını kaybeden pilot çocukları için eğitim projesi

0
TALPA’nın ev sahipliğini yaptığı Dünya Pilotlar Günü İstanbul’da kutlandı.
TALPA yönetim kurulu 26 Nisan gününe ilk önce Bakırköy Cumhuriyet Meydanın da Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ile başladı. Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Hüseyin Murat Ersoy öncülüğünde tören düzenlendi.
Daha sonra ise Hilton Oteli’nde bir balo ile bu güzel ve anlamlı gün kutlanmış oldu. Geceye SHGM Genel Müdür Vekili Bahri Kesici, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, gecenin sponsorlarından olan Ege Yapı İcra Kurulu Başkanı Alpay Çepni ile çok sayıda davetli yer aldı.
Gecede TALPA Başkanı Ersoy ve THY Genel Müdürü Ekşi birer konuşma yaptı.
TALPA Başkanı Ersoy, kuruluşun bugünlere gelmesinden dolayı eski dönem başkan ve çalışma arkadaşları ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.
Ersoy; “hayatımızda stres faktörü teşkil eden geçici ve kalıcı lisans kaybı durumları için İngiltere ve Türkiye işbirliğinde başlattığımız görüşmeler neticesinde kalıcı ve geçici lisans kaybı sistemi ve işsizlik sigorta sistemi TALPA bünyesinde çok yakında devreye girecektir” müjdesini misafirler ile paylaştı.
Konuşmalarda Ekşi; TALPA’nın teknik konulara daha fazla yöneleceğine dikkat çekerek, “TALPA’nın pilot yetiştirilmesi konusunda daha etkin rol alması, sektör standardını belirlemesi ve denetlemesi konusunda büyük rol alacaktır” dedi.
Konuşamalar sonrasında ise, TALPA’nın hayatını kaybeden pilot çocuklarının eğitimi için başlatılan proje kapsamında yapılan bağışlar vesilesiyle plaketler taktim edildi.
Geceye usta sanatçı Selami Sahin’in şarkıları ile devam edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here