logo

Robot polisler havalimanında iş başında

Robot polisler havalimanında iş başında

ABD New York City’de konuşlandırılan robot polisler, güvenlik ve gizlilik sorunlarını ortadan kaldırıyor. New York Queens, LaGuardia Havalimanı ve bazı konut komplekslerinde hizmet veriyor.

Beş kamera ile donatılmış robotlar 3mph (1.34112 m / s) hıza ulaşabiliyor ve elde ettiği verileri internet tabanlı bir portala göndererek güvenlik ekipleri tarafından değerlendirilip kullanılıyor.

Robotların becerileri arasında, plakaları kaydetme yeteneği de var. Hatta insanları algılama, termal görüntü yakalama, 360 derecelik video sağlama, yayın yapma, intercom aktivitesi ve belirli bir çevre içinde mobil cihazları bulma becerisi bulunuyor.

LaGuardia Uluslararası Havalimanı’nda görevli güvenlik personeli, ilk günlerde robotları itici ve etkisiz olarak niteleyerek alay etti.

Güvenlik robotları, Silicon Valley şirketi Knightscope tarafından oluşturuldu ve şirketin internet sitesine göre, ABD’deki belirli şehirlerde alışveriş merkezleri, hastaneler, stadyumlar ve depo gibi yerlerde kullanılıyor. Yine de robotların bulunduğu bölge sakinleri, robotların kötü amaçlarla kullanılmasından endişeli.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx