logo

Ocak; “devam eden işlerde büyük mesafe aldık”

Ocak; “devam eden işlerde büyük mesafe aldık”

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Genel Müdürü Funda Ocak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, yaz sezonunda yürütülen inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İşte Ocak’ın o Tweetleri:

İşletme becerisi ve mükemmel hava trafiği yönetimiyle küresel başarılara imza atan DHMİ, dev yatırımlardaki maharetiyle de hep zirvede.

Bu yaz, şantiyelerdeki yoğun çalışmalar semeresini verdi, devam eden işlerde büyük mesafe alındı. Bu çalışmaları özetlememi ister misiniz?

Özkaynaklarımız ve KÖİ yöntemiyle yürütülen projelerin inşaatı, teknik ekiplerimizin takip ve denetiminde hızlı bir şekilde ilerliyor.

Asrın projesi İstanbul Havalimanı inşaatında çok büyük mesafe alındı. Dünyanın en büyük şantiyesinde teknik ekip ve emekçiler tarih yazıyor.

Çukurova Havalimanı Alt Yapı Tesislerinin yapımı için DHMİ’nin denetiminde yüklenici firma tarafından hummalı bir çalışma yürütülüyor

Balıkesir Merkez Havalimanı Terminali ve tamamlayıcı tesislerinin yapımı projesi, hızla devam eden önemli işlerimiz arasında yer alıyor.

2016’da ihale edilen ve 2018’de bitirilmesi planlanan bu önemli projenin sözleşme Bedeli: 42.247.000,00 TL. İşin Gerçekleşme Durumu : %30,50

2018’de bitirilmesi planlanan Kahramanmaraş Terminal Binası ve tamamlayıcı tesisler inşaatı hızlı bir şekilde ilerliyor.

UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan tarafından temeli atılan Muş Havalimanı terminali ve apron inşaatı da hızlı bir şekilde devam ediyor.

Ayrıca tüm havalimanlarımızda ihtiyaç duyulan bakım, onarım ve pist yenileme çalışmaları da süratli ve titiz bir şekilde yürütülüyor.

Bakanlığımızın tüm birimleri, örnek bir işbirliği içinde ve seferberlik ruhuyla çalışarak havacılığımızı zirveye taşımayı sürdürüyor.

Biz de yönetim olarak yaptığımız yerinde inceleme ve denetimlerle bu olağanüstü çabalara katkıda bulunup, İşleri hızlandırmaya çalışıyoruz.

Bu denetimlerimizde hem yüklenici firma çalışanlarında, hem de kuruluşumuz personelinde tanık olduğumuz üstün performanstan gurur duyduk.

Tüm şantiyelerimizde gece gündüz ter akıtarak projelerimize hayat veren emekçilerimizle teknik ekibimize çok teşekkürler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ