logo

Münih Havalimanı’nda güvenlik ihmali

Münih Havalimanı’nda güvenlik ihmali

Hafta sonunda okulların tatile girdiği Münih’ten tatile uçmak isteyenler oldukça sıkıntılı saatler geçirdiler.

Münih Havalimanı’nda yaşanan güvenlik ihmali nedeniyle terminal 2 uçuşlara kapatılmak zorunda kaldı. Binlerce yolcu büyük bir kaosa neden oldu. Yüzlerce uçuş ertelendi. Sıcak havada fenalık geçirenler oldu. Bir çok kişi yerlerde yatmak zorunda kaldı. Alarm verildikten tam 7 saat sonra uçuklar yeniden havalanmaya başladı. Ancak bu sefer de aşırı yoğunluk nedeniyle bekleme süreleri oluştu.

Peki Münih Havalimanı’ndaki bu kaosun sebebi neydi?

Alman yetkililerin verdiği bilgiye göre güvenlik sorununa 40 bir yaşındaki bir kadın yolcu neden oldu. Büyük ihtimalle kadın yolcunun bütün bu yaşananlara sebep olduğundan haberi bile yok. Olay şöyle gelişti:

Kadın yolcu uçuş öncesi güvenlik kontrolünden geçmek istedi. Ancak yanında sıvı madde olduğu fark edildi ve yolcunun bunu olması gerektiği gibi kapalı bir poşet ambalaja koymadığı anlaşıldı. Kadın yolcu bu nedenle geri çevrildi. Kısa bir süre sonra kadın yolcu tekrar geldi ve bir hata sonucu tekrar kontrol edilmeden güvenlik noktasınan geçti. Yanında bu defa sıvının bulunduğu çantası yoktu. Olay ilk etapta fark edilmedi. Daha sonra fark edilince federal polis haberdar edildi ve havalimanında alarm verildi.

Kadın yolcunun kim olduğu konusunda ayrıntılı bilgi verilmedi ancak binlerce kişinin tatili bu kadın yüzünden oldukça sıkıntılı başlamış oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ