logo

Lufthansa, akıllı telefonlara özel yeni nesil duvar kağıtlarını içeren ‘New Angles of America’yı piyasaya sunuyor

Lufthansa, akıllı telefonlara özel yeni nesil duvar kağıtlarını içeren ‘New Angles of America’yı piyasaya sunuyor

Dünyanın en çok görüntülenen fotoğrafı ‘Bliss’in yaratıcısı, yeni nesil arka plan fotoğraflarını Lufthansa işbirliği ile sunuyor

90’lı yılların ortalarında Chuck O’Rear’in, Sonoma Otoyolu’nda arabasını kenara çekerek fotoğrafladığı görüntü, Microsoft’un Windows XP işletim sisteminin duvar kağıdı (Bliss) olarak dünyanın en ikonik fotoğraflarından biri haline geldi. Lufthansa, yirmi bir yıl sonra Chuck’ın, akıllı telefonlara özel yeni nesil duvar kağıtlarını içeren ‘New Angles of America’yı piyasaya sunuyor.

Chuck O’Rear, “Yetmiş altıncı yaşıma giriyorum ve Microsoft’un ‘Bliss’ fotoğrafının hayatımda ne kadar önemli bir yeri olduğunu bir kez daha anlıyorum. Tarihte en çok görüntülenen fotoğrafın yaratıcısı olarak, bu başarının gururunu her an yaşıyorum. Aynı şekilde, Lufthansa ile böyle bir projeye dahil olmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Böylece diğer güzel yerlere ilişkin bakışım, milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının ekranlarında insanların beğenisine ulaşmaya devam edebilecek. Sonuçta akıllı telefonlar, dünyanın en yeni ve ilginç fotoğraflarının görüntülendiği birincil platformlar haline geldi ve ben de bunun bir parçası olmaktan dolayı mutluyum” dedi.

National Geographic’ten diğer yüksek profilli dergilere sayısız çalışmayı içeren başarı dolu kariyerine rağmen, şu ana kadar dünyanın en çok görüntülenen fotoğrafı olan ‘Bliss’, muhtemelen O’Rear’in en çok hatırlanan işi olacak.

Microsoft Batı Avrupa Pazarlama Başkanı Anna Ström, “Bliss fotoğrafı, Microsoft’a, hayal ettiğimizden çok daha fazla anlam kazandırdı. Bu fotoğraf, bir popüler kültür fenomeni haline geldi ve şirket içinde de ciddi bir hayran kitlesi var. Bu bakımdan, Lufthansa’nın ‘New Angles of America’ girişimi çok mutluluk verici” dedi.

New Angles of America, Maroon Bells (Colorado), Peek-A-Boo Slot (Utah), White Pocket (Arizona) olmak üzere Kuzey Amerika’da üç farklı destinasyonu kapsıyor. Fotoğraflar,

https://www.newanglesofamerica.com/

adresinden görüntülenebilir ve ücretsiz olarak indirilebilir.

Bu proje ile Lufthansa, insanların gündelik yaşamlarındaki seyahatlere ilham kaynağı olmayı ve aynı zamanda O’Rear’ın fotoğrafları vasıtası ile Amerika’nın az bilinen ama görülmeye değer yerlerini tanıtmayı amaçlıyor. Yolcular, Lufthansa ve United Airlines Inc. işbirliği ile bu güzergahlara artık daha kolay seyahat edebiliyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ