logo

Kahramanmaraş Havalimanı tam gaz (VİDEOLU)

Kahramanmaraş Havalimanı tam gaz (VİDEOLU)

Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz yıl temeli atılan Kahramanmaraş Havalimanı Terminal binası ve tamamlayıcı tesisleri inşaatı hızla devam ediyor.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak yapımı devam eden inşaat işle ilgili bilgi verdi. Ocak, terminal binası inşaatının kaba inşaatı bittiğini ve çelik imalatlarının devam ettiğini belirtirken, apron ve taksi yolunda dolgu işlerinin tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi.

Otopark ve iç bağlantı yollarında beton kaplama imalatlarının devam ettiği işin gerçekleşme seviyesi yaklaşık olarak %50 olduğunu ifade eden Ocak; “5 uçaklık 240×120 metre ölçülerindeki apronun alt temel ve temel tabakaları tamamlandı. Son tabaka olan kaliteli beton kaplama öncesi 15 cm’lik zayıf beton kaplama imalatına başlandı” dedi.

Ocak son Twitinde ise “Sıkı takibimizdeki inşaatlarımızın planlanan sürede bitirilmesini çok önemsiyoruz, bu bilinçle çaba gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkürler” ifadelerini kullandı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.