logo

İST’te, İGA Lounge İç hatlar açıldı

İST’te, İGA Lounge İç hatlar açıldı

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yolcu memnuniyetini arttırmak için İç Hatlar Terminalinde hizmet verecek İGA İç Hatlar özel yolcu salonu hizmete girdi

İstanbul Havalimanı, yolcularına ayrıcalıklı, konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmak için başlattığı üyelik programını genişletiyor. İGA, İstanbul Havalimanı dış hatlardan sonra iç hatlar lounge’ını da hizmete açarak yatırımlarını sürdürüyor.

Lounge, Pandemi koşulları gözetilerek Klasik havalimanı servis anlayışının aksine, maksimum kalitede konfor sunmayı amaçlayan İGA İç Hatlar Lounge’ı, 360 metrekare alan üzerine kuruldu. Pandemi nedeniyle ilk aşamada sosyal mesafeye de uygun olarak 40 kişilik bir oturma kapasitesiyle düzenlenlen özel yolcu salonuna yolcular, ateşleri ölçülerek alınıyor. İstanbul Havalimanı’nda Premium hizmet almak isteyen yolcular için özel olarak tasarlanan İç Hatlar Lounge’ı, ücretsiz terminal içi ulaşım aracı Buggy Shuttle, zengin yiyecek-içecek menüsü, ücretsiz masaj ve internet hizmetinden faydalanabilecek.

Türk mutfağı ürünleri yolculara ikram edilecek Havalimanında geçirilen zamanı eşsiz bir deneyime dönüştürmeyi hedefleyen İGA, İç Hatlar Lounge’da sabah saatlerinde Türk lezzetlerinden simit ve zengin kahvaltı çeşitlerini de yolcuların hizmetine sunacak. Lounge’da, öğlen ve akşam saatlerinde Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti köfte ve bulgur pilavı servis edilirken, sıcak çorbadan, eşsiz Türk tatlılarına, kısırdan zeytinyağlı dolmaya kadar kültürümüzü yansıtan zengin bir menü yolcuları ikram edilecek.

 

İGA İç Hatlar Lounge’da yolcuların her türlü konforu da düşünüldü. Yolculara uzanma ve bar alanı, business corner, TV kanalları, FIDS ekranları, masaj imkânı ücretsiz olarak sunulurken, İGA PASS ve Priority Pass üyeleri tüm bu imkânlardan anında yararlanabiliyor. Yolcu deneyimini en üst noktaya taşımak için çalışmaların sürdüğü İstanbul Havalimanı’nda, yatırımlar da tüm hızıyla devam ediyor. İç Hatlar Lounge’da 65 yaş üstü yolcuların yüzde 65 ödeme yaparak yararlanabildiği hizmetlerde, Kovid-19 önlemleri de üst seviyede alınmış durumda. Kovid-19 salgını ile birlikte iç hat yolcusunun ihtiyacını karşılamak adına hızlı bir çalışma yapıldı ve İç Hatlar Lounge’ı hizmete alındı. Uçuş yoğunluğuna göre genişletilebilir tasarımıyla dikkat çeken Lounge, yolcularına sunduğu olanaklarla onların ayrıcalıklı hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Çocuklu aileler, iş insanları, tatile çıkan yolcular gibi her grubu düşünen İGA, Kovid-19 önlemleriyle de güvenli bir seyahat vaat ediyor. Lounge girişinde ateş ölçümü yapılırken, ödeme noktalarında temassız ödeme seçeneği bulunuyor. Tüm personel koruyucu donanım ile hizmet veriyor. (Maske, eldiven, siperlik) Çorba ve sıcak sunum yapılan yiyecekler temas yoluyla bulaşmayı engellemek için ısıtıcılı kaplarda, personel tarafından servis edilirken, tüm yemekler kapalı kaplarda yolculara sunuluyor. Tek kullanımlık paketli çatal-bıçak kullanılırken, tüm yüzeyler her yolcudan sonra “İGA Hijyen Takımı” tarafından dezenfekte ediliyor.

Özel Yolcu Salonunun açılışında konuşan İGA Havalimanı İşletmesi Dijital Hizmetler ve Ticaret’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul, burada yaptığı açıklamada “İstanbul Havalimanı için öncelikli hedefimiz, bu eşsiz yapıyı bir yolculuk noktasının çok ötesine taşıyarak misafirlerimizin seyahatlerini unutulmaz bir deneyime dönüştürmek. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyor ve yolcularımızın İstanbul Havalimanı’na ayak bastığı andan itibaren tüm misafirlerimizin buradan üst düzey bir memnuniyetle ayrılabilmeleri için her bir ayrıntıyı planlıyoruz. Bu nedenle, misafirlerimize daha fazla konfor, güven ve kolaylık sağlamak için İç Hatlar Lounge alanımızı hizmete aldık. ‘Yolcu odaklı’ bir bakış açısıyla hareket ederek misafirlerimiz için her türlü detayı düşündük. İç Hatlar Lounge alanına erişim için ücretsiz Buggy hizmeti sağladık. Salgın koşullarına uygun olacak şekilde zengin yiyecek ve içecek menüsü tasarladık. Sosyal mesafeye uygun oturma ve uzanma alanları, çalışma bölümü, TV yayını ve FIDS ekranları ile misafirlerimizin seyahatleri öncesinde rahat etmeleri için birçok ürün ve hizmet tasarladık. İlk faz olarak tasarladığımız İç Hatlar Lounge alanı 360 metrekare alana ve Kovid-19 salgını nedeniyle 40 kişilik bir oturma kapasitesine sahip olacak. Girişlerde ateş ölçümlerinin yapılacağı Lounge alanında İGA Hijyen Takımı sürekli hizmet verecek, ayrıca alanın her yerinde sosyal mesafe uyarıları bulunacak” dedi.

Hüseyin ASLIYÜCE

Share
#

SENDE YORUM YAZ