İstanbul Havalimanı-Gidiş

0
Merhaba.
Okuyucularım İstanbul Havalimanı’ndan söz etmemi istiyordu. Ama hiç uçma fırsatım olmayınca yazamıyordum.

İşte sonunda yurt dışına çıktım ve düşündüklerimi yazabiliyorum.

Gece olunca Taksim’den 40 dakikada varabildim. İstanbul Kartı’sız olsa da kredi kartı ile ödeyebiliyoruz ki, turist de benim gibi İstanbul Kartı’nı evde bırakanlar da nakitsiz Havaist’e binebiliyoruz. Bence bu günlerde nakitten çok daha kullanılışlı.

Çok beğendiğim konu, Havaist’ten indikten sonra en yakın kapısından girince, tam karşımızda duran E adasında bavulumu tek başıma check-in yapıp gönderebilmemdi. Her ne kadar Türk Havayolları bileti olanlara özgü bir hizmet olsa da bence harika. Evde internet check-in yapıp, hiç sıraya girmeden bavulumu gönderebilmek çok keyfli.

Sabah 04:00 olunca mağaza da restoran da bomboştu. Bir de hala boş mekanlar var. Ama biraz AVM havası olan bir ortamda gereken herşey var. Biraz uluslararası markalarından eksik. Umarım ileride o markaları da görebiliriz. Gelecek sefer gündüz buraya gelip havalimanının atmosferini hissetmek isterim.

Kapı numarasına göre oldukça yürüyoruz. Düz ayakkabı zorunlu bence. Ama olduğu yerden kapıya kadar kaç dakikada gidebileceğimizi gösteriyor. Böylece ilk defa İstanbul Havalimanı’na gelenler de hiç geç kalmaz veya gereksiz çok erkenden kapıya gitmek zorunda kalmadığı için rahat vakit geçirebilir. Bence çok güzel bir hizmet.

Kapıya giden yollarda hiç kafeterya olmamasının sebebi daha kiralayanın olmaması. Umarım en yakın zamanda tüm mekanlar açılır. Böylece uçak çok rötara girdiğinde pek kapıdan uzaklaşmadan içecek ve yiyecekleri bulabiliriz.

Lavabo da her yerde, geniş, aydınlık ve tertemiz. Beğeneceğinizi düşünüyorum.

Uçağın kapısı kapandıktan sonra, şanslıyım ki piste kadar pek zaman sürmedi. Umarım iniştede bu kadar şanslı olacağım.

Ben çok beğendim. Dönünce keyifle gelecek planı yapabilirim.

İyi uçuşlar size.

Av. Keiko Torigoe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here