logo

AHL’deki seçim kuyruğu polislerin yoğun çabasıyla çözüldü

AHL’deki seçim kuyruğu polislerin yoğun çabasıyla çözüldü

Atatürk Havalimanı pasaport kontrol noktalarında sabah saatlerinde oluşan kuyruk polislerin aralıksız çalışması sonucu eritildi.

İstanbul Havalimanı’nın 7  Nisan’dan itibaren tam kapasite ile  hizmete vermeye  başlaması   ile ticari uçuşlara kapatılacak Atatürk Havalimanı, havayolu şirketlerinin yaz tarifesinin başlangıcı  olan  31 Mart Pazar günü  en yoğun günlerinden birini daha yaşadı.

Yaşanan yoğunluğa, 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle havalimanındaki  polislerin  bir kısmının  seçim  merkezlerinde  görevlendirilmesi eklenince  pasaport kontrol noktalarında  uzun kuyruklar oluştu.

Pasaport kontuarından görev yapan polisler ise  sabah saatlerinden itibaren başlayan kuyruğu azaltmak ve yolcuların uçaklarına yetişebilmesi  için  yoğun çaba harcadı. Ofislerde görev yapan polisler  de  kuyruğu   azaltmak için  pasaport konturlarında  görevlendirildi.

Yaşlı bebekli yolculara öncelik verildi.  Görevli polisler  mola  vermeden aralıksız  çalıştı.  Türk Hava Yolları  ise yaşanan bu durumdan etkilenen ve uçağına yetişemeyen yolcularını yer olması durumunda bir sonraki seferlere ücretsiz olarak aktardı.

Polis memurların sabah saatlerinden itibaren kontuardan çıkmadan aralıksız görev yaptı. Yaşanan yoğunluk kısa sürede eritildi. Pasaport kuyrukları normale döndü.

Hüseyin ASLIYÜCE

Share
#

SENDE YORUM YAZ