logo

Heathrow Havalimanı’nda grev birçok uçuşu iptal edecek

Heathrow Havalimanı’nda grev birçok uçuşu iptal edecek

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Heathrow Havalimanı’nda 5-6 Ağustos tarihlerinde yapılacak grev sebebi ile 177’den fazla uçuşun iptal edildiği açıklandı.

Londra Heathrow Havalimanı çalışanları ile yönetim arasında ücret artışına dayalı bir anlaşmaya varılamadığı için 5-6 Ağustos tarihlerinde çalışanlar tarafından grev yapılacak.

Halimanı yönetimi tarafından yapılan açıklamada kaç seferin grevden etkileneceği net olarak belirtilmezken İngiliz basını grev sebebi ile 100’den fazla uçuşun iptal olmasının beklendiğini duyurdu.

Grevden en fazla etkilenecek şirket British Airways olacak. Virgin Atlantic New York uçuşlarında değişikliğe giderken, Boston’dan Heathrow’a yapılması planlanan uçuşlar Gatwick’e yönlendirilecek.

Katar Havayolları, Doha-Heathrow uçuşlarını iptal ederken, Heathrow uçuşları Gatwick’e kaydırılacak.

Yapılan açıklamada bu tarihlerde seyahat edecek yolcuların biletlerini aldıkları havayolu şirketleri ile iletişime geçmeleri konusunda uyarıda bulunuldu.

Havaalanı yönetimi, yolcuların etkilenip etkilenmeyeceklerini görmek için uçacakları hava yollarından bilgi almalarını tavsiye etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ