HAVİST, Bursa’yı İstanbul’a bağladı

0

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi Burulaş’ın BBBUS otobüs seferleri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ardından düzenli olarak İstanbul Havalimanı için de başlatıldı.

Bursa Terminali ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günlük ortalama 60 bin yolcuya hizmet veren BBBUS’la İstanbul Havalimanı’na ulaşım da sorun olmaktan çıktı.

Bursalıların yoğun olarak kullandığı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım için 2017 yılının Ağustos ayında başlatılan BBBUS otobüs seferleri, günlük karşılıklı 60 seferle aylık ortalama 60 bin yolcuya hizmet vermeye devam ediyor.

İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılmasının ardından vatandaşlardan gelen yoğun talebi değerlendiren Burulaş, BBBUS’ın rotasına bu havalimanını da dahil etti.

HAVAİST ile iş birliğine giden Burulaş, Bursa’dan aldığı yolcuları Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaştıracak ve burada yapılacak aktarma ile vatandaşlar HAVAİST ile İstanbul Havalimanı’na ulaşma imkanı bulacak.

Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı yapılacak seferlerle, Bursa’dan yola çıkan vatandaşlar 70 TL’lik ücretle, toplam 2 saat 45 dakika süren yolculuğun ardından İstanbul Havalimanı’na ulaşma imkanı bulacak.

Bursa’dan giden ilk yolcu Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bindiği HAVAİST ile İstanbul Havalimanı’na uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here