logo

Havacılık platformlarından APG World Connect Monaco’da başladı

Havacılık platformlarından APG World Connect Monaco’da başladı

Avrupa’nın en büyük havacılık platformlarından APG Network tarafından organize edilen APG World Connect bu yıl Hitit Bilgisayar Hizmetleri’nin altın sponsorluğunda 1-3 Kasım’da Monoca’da düzenleniyor.

Sivil havacılık sektöründen 400’ü aşkın profesyonelin buluştuğu etkinliğin ana gündem maddesi “Düşük Maliyetli Havayolları vs. Tam Hizmet Sunan Havayolları: Rekabetten İş Birliğine”

Monaco, 3 Kasım 2017 – Dünyanın sayılı, Avrupa’nın ise en büyük havacılık platformlarından biri olan Fransa menşeili APG Network tarafından her yıl düzenlenen APG World Connect, dünyanın bir çok yerinden havayolu ve hava taşımacılığı firmaları ile dünyanın önde gelen seyahat acentalarından yüzlerce profesyoneli bir araya getiriyor.

Hitit’in altın sponsorluğunda bu yıl dokuzuncusu düzenlenen etkinlik, 1- 3 Kasım tarihleri arasında Monaco, Fairmont Otel’de gerçekleşiyor.
Sivil havacılık sektörünün önde gelen oyuncularının bir araya geldiği APG World Connect, havacılığa dair önemli gündem maddelerinin tartışıldığı bir platform olarak da her yıl büyük ilgi görüyor. Bu sene, “Düşük Maliyetli Havayolları vs. Tam Hizmet Sunan Havayolları: Rekabetten İş Birliğine” ana temasının işleneceği etkinlikte; son 20 yılda havayolu şirketleri arasında derinleşen rekabetin, sektörün zenginleşmesine yol açacak bir iş birliğine dönüşme potansiyeli tartışılıyor.
Altın sponsor olarak fuarda havacılık yazılım çözümlerini tanıtan Hitit, “Uber Çağında Havayolu Dağıtımı” sunumuyla, havayolu yazılımının sivil havacılık alanındaki son trendlere göre sektöre getirdiği yenilikleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
Yaptığı sunumda Hitit Altyapı ve Operasyon Direktörü Semra Kandemir şu hususları belirtmiştir; “Havayolu dağıtımı, yazılım rezervasyon sistemlerinin yavaş yavaş geliştiği 1950’li yıllardan bu güne büyük bir gelişme kaydetti. Sektörde; Bilgisayar Rezervasyon Sistemlerinden (CRS), Global Dağıtım Sistemlerine (GDS), dolaylı satış kanallarından doğrudan satış kanallarına evrilen büyük bir gelişim ivmesi yaşandı. Günümüzde ise düşük maliyetli havayollarının (LCC) sayısındaki artış ve tam hizmet sunan havayollarının LCC’ler ile büyük bir rekabet içine girmesi son on yılda dengeleri LCC’ler lehine değiştirdi. Karşı karşıya kalınan bu rekabetçi ortam, havayolu şirketlerinin yolculara kişiselleştirilmiş uçuş deneyimleri sunması noktasına ulaşmış durumda. Mevcut tabloda; yolcular arasında segmentasyon yaparak, onlara kişiselleştirilmiş uçuş deneyimi sunabilecek PSS ve CRM yazılımlarının önemi arttı ve artmaya da devam edecek.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ