logo

Gökyüzünde çeyrek asır; Onur Air

Kurulduğu 1992 yılından bu yana 90 milyonu aşkın yolcuyu güvenle taşıyan Onur Air 25. kuruluş yıldönümünü kutluyor. 14 Mayıs 1992 yılında ilk uçuşunu gerçekleştiren Türkiye’nin en köklü özel havayolu şirketlerinden Onur Air’in günümüzde bin 500’e yakın çalışanı bulunuyor.

Onur Air CEO’su Teoman Tosun, her gün 10 binin üzerinde yolcunun farklı coğrafyalara taşındığını söyleyerek “Bu kadar dinamik bir sektörde 25 yıl kesinlikle kayda değer bir süre. Şirketimizin bu yıllara gelmesinde emeği geçen başta yolcularımız olmak üzere, şu anda şirketimizde çalışan veya hizmet ederek ayrılmış tüm eski çalışanlarımıza bu vesileyle teşekkürü yönetim kurulumuz adına borç biliyorum” açıklamasında bulundu.

Rakamlarla Onur Air

1992
Onur Air’in ilk uçuşunu gerçekleştirdiği tarih. 14 Mayıs’ta gerçekleşen bu uçuş A-320 tipi uçakla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı’na oldu.

2003
Tarifeli uçuşların başladığı yıl.

2005
Airbus Operasyon Mükemmelliği Ödülü’nü aldı!

2006
EN9110 Bakım Kalite Sertifikası alan tek Türk havayolu olan Onur Air, tüm havacılık uygulamalarının standardize edildiğini, güncel düzenlemelere ve kurallara uygun olarak gerçekleştirildiğini belgeledi.

2007
Onur Air hizmet, bakım ve işletme kalitesi için çok önemli bir gösterge olan IATA üyeliğine kabul edildi.

2010
Türkiye’nin kuzey doğusu ile güney batısını birbirine bağlayan çapraz uçuşlara da başlayan Onur Air, yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda Başarılı İhracatçı Ödülü’nü kazanan tek özel havayolu firması oldu.

2011
Onur Air, teknik bakım hangarına sahip tek özel havayolu firması olan oldu.

2014
Onur Air, bağlantılı uçuş sistemine geçerek İstanbul aktarmalı iç hat ve dış hat noktaları arasında bir köprü kurar hale geldi. Ayrıca yine aynı yıl içerisinde aldığı EASA Part-145 yetki sertifikası ile, Avrupa Birliği ülkelerinde tescilli ve bu ülkelerdeki havayollarında uçan Airbus A320/A321 uçaklarının üs bakımları ile uçak, uçak parçası ve komponentlerinin bakım, onarım ve modifikasyonunu kendi bakım hangarında ve atölyelerinde yapabilme yetkisi elde etti.

2015
Yolcu Avantaj Programı Onur Extra’nın lansmanı gerçekleştirerek sadık bir yolcu kitlesi hedefleyen Onur Air, Marka ve İtibar Değerini En Çok Arttıran Havayolu Ödülü ile iletişim alanında yaptığı başarılı çalışmalarını taçlandırdı.

2016
Onur Air, En İyi Sosyal Medya İletişim Ödülü ve Başarı Belgesi’nin de sahibi oldu.

2017
Onur Air, Türkiye’de özel havayolu sektöründe öncü firma olarak kuruluşunun 25’inci yıldönümünü kutluyor.1474 personel istihdam eden Onur Air, tamamı Airbus’tan oluşan 23 uçaklık filosuyla faaliyet göstermekte. Şirket, günümüzde iç hatlarda 14 önemli noktaya, dış hatlarda ise tarifeli ve tarifesiz olarak 25 ülkede 120’yi aşkın noktaya uçuş düzenlemekte. Onur Air, kuruluş yılından bu yana 90 milyonun üzerinde yolcunun güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağladı

Share
#

SENDE YORUM YAZ