logo

Eurowings uçak içi internet hizmetine hız verdi

Eurowings uçak içi internet hizmetine hız verdi

• Eurowings, 1 Şubat’tan itibaren çok sayıda kısa ve orta menzilli uçuşta uçak içi İnternet hizmeti vermeye başladı
• Hizmet şu an 30 uçakta kullanımda
• Her yolcu için on dakika ücretsiz internet
• Müşteriler ihtiyaçlarına göre üç farklı paketten birini seçebilecek
Ağustos 2016’dan bu yana Eurowings kısa ve orta mesafe uçuşlarında ücretsiz olarak sunulan WINGS Entertainment uçak içi eğlence sistemine ek olarak, Şubat ayından itibaren WINGS Connect’i de sunacak. Bu internet hizmeti ile birlikte, Eurowings yolcuları uçuş sırasında çevrimiçi olabilecekler.

Eurowings, neredeyse tüm rotalarında Internet’e hızlı erişim sunacak ve bunun için uydu operatörü Inmarsat’ın en yeni teknoloji ürünü GX Aviation uçuşa hazır geniş bant sistemini kullanan ilk düşük maliyetli havayolu şirketi olacak.

Geçtiğimiz yıl havayolu, hizmete belirli uçaklarda ücretsiz deneme süresi ile başlamıştı. Şubat ayından itibaren, Airbus A320 ailesinden 30 uçak daha Eurowings’te internet bağlantısı sunan uçaklar olarak filoya katılacak. Önümüzdeki haftalarda 70’ten fazla uçakta, bulutların üstünde sörf yapmak mümkün olacak.
Yolcular, daha sonra üç cazip İnternet paketi arasından seçim yapabilecekler: Her uçuş için Connect S paketi ile mesajlaşma 3.90 Euro; Connect M paketi ile internette sörf yapmak ve film – dizileri izlemek 6.90 Euro, Connect L paketi ile de internet üzerinden yayın ve film- dizileri izlemek 11.90 Euro’ya mümkün olacak.
Uçak içi eğlence sistemi WINGS Entertainment’ın tanıtımından bu yana, birçok yolcunun akıllı telefonları, tabletleri ve dizüstü bilgisayarları gibi kendi mobil cihazlarını Eurowings uçuşlarında eğlence için kullanmaları gayet başarılı bir uygulama ile gerçekleştirildi.
Eurowings, teknoloji ortaklarından Inmarsat ile ortaklaşa sunduğu uçak içi internet hizmeti, Inmarsat’ın Global Xpress (GX) ağı ile en yeni geniş bant uydu teknolojisine (Ka-bandı) dayanıyor ve kısa ve orta menzilli uçuşlarda kesintisiz ve güvenilir kapsama imkânı sağlıyor.
Bunun için Inmarsat, Alman telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom ile birlikte çalışıyor. Lufthansa Technik, sistemlerin ve bileşenlerin kurulumundan ve ayrıca sistemin lisanslandırılmasından sorumlu bulunuyor. Bu sistem uçak başına sadece dört günde, en yeni Ka-band uydu teknolojisine sahip olan Lufthansa Grubu havayollarının tüm Airbus A320 ailesine uyarlanacak. İlkbaharda, grup genelinde yaklaşık 185 uçağın donanımının tamamlanmış olması bekleniyor. Lufthansa Systems, uçak içerisinde WLAN ağı gibi internet bağlantısı için gerekli teknik altyapıyı sağlıyor.

Eurowings’in CCO’su Oliver Wagner, “Eurowings her zaman endüstrinin teknoloji liderlerinden biri olmuştur. Biz, yolcularımıza internet ile birleştirilmiş önde gelen uçak içi eğlence sistemi sunan ilk düşük maliyetli havayolu şirketiyiz. Internet erişimi için Inmarsat ile yapılan işbirliği mantıklı bir sonuçtur ve teknik olarak, şirket mevcut en yenilikçi ve en güçlü çözümü geliştirmiştir. Müşterilerimiz önümüzdeki haftalarda uçaklarımızdaki yüksek hızlı İnternet’i deneyimlemek için sabırsızlıkla bekliyor olacak.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ