logo

Dışişleri Bakanlığı Katalonya’ya gidecekleri uyardı

Dışişleri Bakanlığı Katalonya’ya gidecekleri uyardı

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, İspanya’nın Katalonya Özer Bölgesi için seyahat uyarısı yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yapılan uyarıda, başta Barselona olmak üzere Katalonya bölgesinde kitlesel eylemlerin düzenlendiği ve bu nedenle bölgedeki vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği belirtildi.

Konuya ilişkin yapılan seyahat uyarısında şöyle denildi:

İspanya’nın Katalonya Özerk Bölgesi’nde yaşanan gelişmelerle bağlantılı olarak, başta Barselona olmak üzere bölgede muhtelif protesto gösterileri ve kitlesel eylemler düzenlenmekte olup, bölgede yaşayan veya turist olarak gelmiş olan vatandaşlarımızın bu tür hareketliliklerden ve kalabalık gruplardan uzak durmaları, her halükarda bulundukları ortamlarda dikkatli hareket etmeleri tavsiye olunmaktadır. Önümüzdeki günler için bölgeye seyahat planı yapan vatandaşlarımızın zorunlu bir sebep bulunmadığı takdirde bu planlarını gözden geçirmeleri de yararlı olabilecektir.

Yol kapama, trafiği kesme gibi eylemler nedeniyle toplu taşıma dâhil kentiçi ve şehirlerarası ulaşımda da aksamalar meydana gelmektedir. Özellikle Barselona Havaalanı’ndaki gösterilerin havaalanının işleyişini aksattığı, bazı uçuş ve tren seferlerinde gecikme ve iptallere yol açtığı dikkate alınmalıdır.

Vatandaşlarımızın Madrid Büyükelçiliğimizin ve Barselona Başkonsolosluğumuzun sosyal medya hesaplarını yakından takip etmesi yararlı olacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

522 Origin Connection Time-out

522 Origin Connection Time-out


cloudflare-nginx