logo

DHMİ Patronu Ocak, CBS Günü’nü kutladı

DHMİ Patronu Ocak, CBS Günü’nü kutladı

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak resmi Twitter adresinden “2017 Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü” dolayısıyla paylaşımda bulundu.

İşte o tweetler:

2017 Dünya Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) Günü dolayısıyla bu yıl 30 Kasım Perşembe ve 1 Aralık Cuma günlerinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
*
Coğrafi Bilgi Sistemleri kapsamına giren teknolojiler, mevcut uygulamalar, iletişim teknolojileri, büyük veri ve veri güvenliği gibi hususlar ile uluslararası mevzuat, standartlar ve örnekler Kuruluşumuzca ciddi bir şekilde da takip ediliyor, uygulanıyor.
*
İleri teknoloji, bilgi ve bilgi yönetimine büyük önem veren Kuruluşumuzun bünyesinde farklı birimlerde bulunan mekânsal veriler Havacılık Bilgi Sistemi (HAVBİS) adı altında toplanarak personelimizin kullanımına sunulmuş bulunuyor.
*
Ayrıca, İşletme, Elektronik ve Seyrüsefer hizmetlerine yönelik sahip olduğumuz büyük verinin depolanması, yönetilmesi mekânsal olarak sunulmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaları titizlik ve beceriyle yürüten arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
*
Dünya CBS gününü münasebetiyle, ülkemizde çok yararlı etkinlikler düzenleyerek bu konuda toplumun ve kurumların bilinçlenmesine yardımcı olan T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile diğer tüm kuruluşlara tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Share
#

SENDE YORUM YAZ