logo

DHMİ Genel Müdürü Ocak, “eleştiriler daha iyiyi hedeflemek amacıyla yapılıyor“

DHMİ Genel Müdürü Ocak, “eleştiriler daha iyiyi hedeflemek amacıyla yapılıyor“

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak Başkanlığında Esenboğa DHMİ Kongre Merkezinde yapılan 2017 Koordinasyon toplantısı sona erdi.

İki gün süren toplantıda 2017 yılına ait hizmet ve yatırımlar ele alındı, havalimanları başmüdür ve müdürlerinin dile getirdiği sorunlar üzerinde duruldu. Daire Başkanları da 2018 hedefleri ile ilgili bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulundular.

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, konuşmacıları tek tek dinleyerek notlar aldı, gerekli direktifleri vererek hızlı çözüm için tavsiyelerde bulundu.


Toplantının kapanış konuşmasında önemli konulara değinen Ocak “2017 güzel geçti. Çok ciddi bir kar ile kapatacağız inşallah yılı. Tabi ki çok sevindirici bir olay. Bunda hepinizin emeği var, başarısı var. Ekiplerinizin başarısı var.” şeklinde konuştu.

Ocak, “Ülkenin dört bir tarafından sizi davet ettik, dikkatle dinledik. Yatırım ihtiyaçlarınızı, personel ihtiyaçlarınızı, yeniden yapılanmaya ilişkin görüşlerinizi arkadaşlarımın her biri ayrı ayrı not aldı. Ben de not aldım. Zaman zaman tavsiyelerde bulunduk, zaman zaman eleştirilerde bulunduk. Tek bir amacımız var. Ben hep söylüyorum ilk günden beri. DHMİ büyük bir aile. Bu aileye hepimizin çok ciddi aidiyet duygusuyla bağlı olması lazım. Bütün eleştirileri lütfen bu anlayış çerçevesinde değerlendirin” dedi.

DHMİ Genel Müdürü Ocak, “Hepiniz bizim canımızsınız arkadaşlarımızsınız. Bizim taşra teşkilatındaki temsilcilerimizsiniz. Bizler Genel Müdürlükte kararları alıyoruz, sizler orada uyguluyorsunuz. Bütün eleştiriler inanın çok daha iyiyi hedeflemek amacıyla yapılıyor. Olaylara böyle bakarsanız incinmeler ve kırılmalar olmaz. Biz aileysek, aile bireyleri asla incinmez, sadece tavsiyede ve eleştiride bulunur” dedi.
Ocak söyle devam etti, “2017 güzel geçti.İnşallah bu yılı çok ciddi bir kâr ile kapatacağız. Tabi ki çok sevindirici bir olay. Bunda hepinizin emeği ve başarısı var. Ekiplerinizin başarısı var. Netice olarak güzel bir yıl geçirdik. İnşallah 2018, 2017’den de daha güzel olur. İş barışının hat safhada olduğu bir yıl olur. Temennimiz budur” dedi.

İş barışının çok önemli olduğunu ifade eden Ocak, “Personelinizle barışık olun. Bir ailede dahi zaman zaman kardeşler birbiriyle anlaşamayabiliyor, affedici olun. Doğru yolu gösterin. Ve lütfen eleman yetiştirin. Gençlerimizin önünü açalım. Onlara işleri öğretelim, onların ellerinden tutalım. Başarılarımız için ciddi mesai sarf eden, emek veren bundan sonra emek verecek olan herkese başarılar diliyorum. DHMİ’ye katkı sağlamanızı canı gönülden temenni ediyorum. Ve tekrar size ailelerinizle, personelinizle birlikte güzel, müreffeh bir 2018 diliyorum” şeklinde konuştu.

DHMİ’de uzun yıllar başarılı hizmetlere imza atan Balıkeşir Merkez Havalimanı Müdürü Soner Tuğrul yaş haddinden Ocak ayında emekli olması sebebiyle Genel Müdür Funda Ocak tarafından bir plaket taktim edildi.


Plakette şu ifadeler yer alıyor:

“Kuruluşumuza uzun yıllar vermiş olduğunuz başarılı ve özverili üstün hizmetlerden dolayı DHMİ ailesi adına takdir, minnet ve teşekkürlerimi sunuyor; bundan sonraki hayatınızda mutluluklar diliyorum.

Funda Ocak
DHMİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE GENEL MÜDÜRÜ “

Share
#

SENDE YORUM YAZ