logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: THY Başkanı İlker Aycı

Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu: THY Başkanı İlker Aycı

Patronlar Dünyası İnternet Sitesinde çıkan habere göre, 15 Mayıs tarihinde THY Genel Kurulunun Haziran Ayına ertelenme sebebinin en önemli konusu THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın görevde kalıp kalmamasıydı. Konu ile ilgili haber şu şekilde yer aldı;

Türk Hava Yolları’nın 15 Mayısta yapılması planlanan genel kurul toplantısı Haziran ayına ertelenmişti. En önemli konu İlker Aycı’nın başkanlığa..

Türk Hava Yolları’nın 15 Mayısta yapılması planlanan genel kurul toplantısı Haziran ayına ertelenmişti. THY Genel kurulunun önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

THY’nin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın elindeki yüzde 49.12lik hisseler, geçen Şubat ayında kurulan Varlık Fonuna devredildi.

Varlık Fonunda bir Yönetim Kurulu Üyesi’nin İlker Aycı’dan rahatsız olduğu bilgisi kulağımıza geldi.

THY’de 6 Nisan 2014’te boşalan yönetim kurulu üyesinin yerine İlker Aycı getirilmişti. 2 yıldır THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten İlker Aycı geçtiğimiz sene 1 milyar dolarlık rekor kârın sevincini ilk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaşmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AYCI’DAN MEMNUN

Ancak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın THY Başkanı İlker Aycı’dan memnun olduğu ve görevine kesin devam edeceğini söylediği yönünde. Erdoğan’ın, “İlker Aycı zor bir dönemde göreve geldi. THY’yi önemli bir noktaya getireceğine inanıyorum” dediği belirtiliyor.

İLKER AYCI KİMDİR?

1971 İstanbul doğumlu olan İlker Aycı, 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Programından mezun oldu.

İş hayatına 1994 yılında başlayan Aycı, Kurtsan İlaçları A.Ş., İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Universal Dış Ticaret A.Ş. şirketlerindeki çeşitli görevlerin ardından 2005 ve 2006 yılları arasında Başak Sigorta A.Ş., 2006 ve 2011 yılları arasında Güneş Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi, 2011 yılı Ocak ayında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı’na atandı. Aycı 6 Nisan 2014’te THY yönetim kurulu üyesi olarak atanmıştı.patronlardunyası.com-http://www.patronlardunyasi.com/haber/Cumhurbaskani-Erdogan-noktayi-koydu-THY-Baskani-Ilker-Ayci-/192890

Share
#

SENDE YORUM YAZ