logo

CNN, İstanbul Yeni Havalimanı‘nın tamamlanmasını bekliyor

CNN, İstanbul Yeni Havalimanı‘nın tamamlanmasını bekliyor

İstanbul Yeni Havalimanı, CNN’in 2018 yılında tamamlanması en çok beklenen 15 yapı listesinde yer aldı

• Tüm fazları tamamlandığında sıfırdan yapılan en büyük havalimanı sıfatına erişecek İstanbul Yeni Havalimanı, CNN’in 2018 yılında tamamlanması beklenen yapılar listesine girdi.
• İstanbul Yeni Havalimanı, İngiliz Scott Brownrigg firmasının öncülüğünde Grimshaw, Nordic, Haptic, Fonksiyon ve TAM/Kiklopfirmalarının desteğiyle tasarlandı.
• Tek çatı altında dünyanın en büyük terminal binasına sahip olacak havalimanında Türk ve modern çizgiler dikkat çekiyor.
• Geometrik şekillerin daha da derinlik kattığı projede İstanbul’un tarihi geçmişi ve bu tasarımlara yansıtılıyor.
• Gün ışığından maksimum faydalanan proje için Grimshaw ortaklarından Andrew Thomas şunları söylüyor: “İstanbul’a yakışacak bir tasarıma imza attığımıza inanıyoruz. Bu havalimanı, İstanbul’u dünyaya açacak çok önemli bir proje.”
• İstanbul Yeni Havalimanı’nda Pininfarinaimzasına sahip Hava Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Binası, Eylül 2016’da Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Dizayn Müzesi ve Mimari Sanat Tasarımı ve Kentsel Araştırmalar Avrupa Merkezi tarafından verilen 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’ne layık görüldü.
• Yine terminal binası Kasım 2016’da Berlin’de dünya mimarları ve tasarımcılarını buluşturan Dünya Mimarlık Festivali’nde (WAF) “Gelecek Projeler – Altyapı” ödülüyle taçlandırılmıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.