logo

Balkan Dağ Koşusu Şampiyonu milli atletler 6 madalya ile döndüler

Balkan Dağ Koşusu Şampiyonu milli atletler 6 madalya ile döndüler
Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda, Türkiye’yi madalya sıralamasında birinciliğe taşıyan milli atletler 4 altın, 4 gümüş, 2 bronz madalya ile yurda döndü.
Romanya’nın Poiana Braşov kentinde yapılan şampiyonada 8 şampiyonluk unvanının 4’ünü kazanan Türkiye, madalya sıralamasında ilk sırayı alan milli atletler İstanbul Havalimanı’nda bazı çalışanlar ve vatandaşlarca sevinçle karşılandı.

Takım dağ koşuları koordinatörü, Hasan Babaç, Balkan Şampiyonası’ndan Türkiye’ye takım olarak madalya ve kupalarla gelmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Tüm sporcu kardeşlerimi kutluyorum. Genel klasmanda takım halinde Balkan şampiyonu olduk. Sporcularımız gerçekten bayarılı bir yarışma çıkardılar. 18 madalya aldık. 12 sporcuyla 18 madalya gerçekten güzel bir sonuç. Ayrıca iki sporcu arkadaşımız da ilk kez milli olmalarına rağmen kürsü yaptılar. Bu da bizler için sevinç kaynağıdır. Onları milli takıma kazandırdığımız için de çok mutluyuz. Bize katkılarından dolayı federasyon başkanımız ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Büyük erkekler yarışında parkuru 59.07 ile tamamlayarak, birinci olan  Abdullah Çakır, zor bir yarıştan mutlu bir şekilde yurda döndüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Rakiplerimiz de emek vererek geldi turnuvaya. Hepimiz Allaha şükür pes etmedik ve dereceyle döndük ülkemize. Ülkemizi en güzel şekilde temsil edip bayrağımızı göklere çektirdiğimiz için çok mutluyum. Ardadaşlarımı da emeklerinden ötürü teşekkür ederim.

U 20 yaş altı erkeklerde altın madalya kazanan Mehmet Vefa Aydemir ise derece kazanarak Türkiye’ye döndüğü için gururlu ve mutlu olduğunu ifade ederek, “Geçen sene de yarışmaya katılmış ve üçüncü olmuştum. Bu sene çok şükür şampiyon alarak gururlu bir şekilde yurda döndük. Takım olarak diğer turnuvalarda da umarım daha güzel sonuçlar dönecek.” diye konuştu,

Pasaport kontrollerinden geçen milli takım oyuncuları takım halinde toplu hatıra fotoğrafı çektirerek alandan ayrıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ