logo

AHL’de lüks taksi hizmeti

AHL’de lüks taksi hizmeti

Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, tercihli olarak filosuna lüks taksilerde koydu. Bu taksiler hizmet vermeye başladı.

AHL taksi durağında yerli ve yabancı yolcuların hizmetine sunulan “Mercedes” marka lüks araç, Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can tarfından tanıtıldı.

Can; “İstanbul’daki yeni havalimanına araçlarıyla, şoförlerin vizyonu ve eğitimiyle çok iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz” dedi.

Filodaki lüks taksilerin sayılarını artıracaklarını belirten Can; “Biz bu araçları 60’a kadar çıkarmayı planlıyoruz. Şu anda talep istediğimizin ve umduğumuzun da üzerinde, uygulamayı, internet ve televizyon aracılığıyla dünyaya duyurmak istiyoruz” dedi.

Lüks araçlar normal taksilere göre iki misli tarifeyle çalışacak. Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Başkanı Fahrettin Can, lüks taksilerin açılışının 8 lira, kilometre başına bedelinin 5 lira ve indi-bindi ücretinin 20 lira olduğunu belirtti.

Can, uluslararası bazı firmaların korsan yollarla taşımacılık yaptığını anımsatarak, buradaki kazancı kendi esnaflarına yönlendirmek istediklerinin altını çizdi.

Lüks taksi aracı yaklaşık 200 bin liraya mal oldu ve aracın iç tasarımında gerekli konfora sahip olduğu belirtildi.

Kooperatif daha önce de özel tasarlanan, 8+1 yolcu taşıma kapasitesine sahip iki minibüs taksiyi hizmete sunmuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ